Jak pobrać film z fb? Najprostsze metody ściągania filmów w 2021

Bez wątpienia niejednokrotnie podczas przeglądania treści na Facebook’u natrafiłeś/aś na cały szereg różnego rodzaju filmików. Czy przeszło Ci przez myśl pytanie, jak pobrać film z fb na swój komputer lub telefon? Jeśli czytasz ten artykuł odpowiedź z pewnością jest twierdząca. Przedstawię Ci 5 instrukcji jak zrobić to w szybki i prosty sposób. Dzięki temu pobieranie filmiku z messengera, grupy na fb,czy tablicy innego użytkownika będzie dla Ciebie możliwe. 

Podczas wyboru metody pobierania filmików z fb ważna jest kwestia, w jaki sposób został on wcześniej udostępniony. Innej metody użyjemy gdy film jest  udostępniony publicznie, a innej, gdy jego widoczność jest ograniczona tylko dla znajomych.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
jak pobrać film z facebooka

Pobieranie filmów z fb za pomocą serwisu

 1. Włącz film na Fb, który chcesz pobrać.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce na filmie i wybierz opcję Pokaż adres URL  filmu.
film na fb
 1. Następnie skopiuj link do filmu i przejdź do serwisu fbdown.net
 2. Teraz wystarczy wkleić link do naszego filmu i kliknąć download. Film z fb zostanie pobrany na nasz dysk. 
fb down - program do pobierania filmów

Pobieranie filmów z fb bez dodatkowych narzędzi

 1. Włącz film na Fb, który chcesz pobrać.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce na filmie i wybierz opcję Pokaż adres URL  filmu.
 3. Skopiuj link do filmu.
film na fb
 1. Link wklej do okna przeglądarki,  a przed nazwą domeny facebook.com dodaj literkę „m” z kropką na końcu.
link facebook
 1. Tym sposobem przejdziesz do wersji mobilnej serwisu Facebook. Ta natomiast umożliwia pobranie filmu na dysk. Wystarczy teraz ponownie włączyć film, kliknąć prawym przyciskiem myszy na wideo i kliknąć Zapisz film wideo jako.
 2. Film z fb zostanie pobrany na nasz dysk.

Pobieranie filmów z fb dla autorów (właścicieli)

Tej metody możesz użyć jeśli to Ty wrzuciłeś wideo na zarządzany przez Ciebie profil na Facebook’u. Narzędzia udostępnienie przez portal pomogą zrobić Ci to sprawnie.

 1. Wejdź do panelu reklamowego.
 2. Wybierz z rozwijanego menu wszystkie narzędzia, a następnie kliknij Filmy.
panel reklamowy fb
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na filmie i wybierz pobierz wideo.
 2. Jeśli nie widzisz tutaj swoich filmów, być może wrzucałeś/aś je na Facebooka bezpośrednio poprzez swój fanpage. Znajdziesz je wówczas w Narzędziach do publikowania. Aby pobrać stamtąd film należy:
 • Wejść na swój fanpage (musisz być jego administratorem)
 • Wybrać narzędzia do publikowania.
 • Przejść do zakładki Filmy i wybrać odpowiedni film.
 • Gdy ukażą się szczegóły filmu, wybierz post, w którym go użyłeś i kliknij przycisk odtwarzania, aby powiększyć odtwarzacz i uaktywnić dodatkowe opcje.
 • Wybierz teraz Opcje (pod odtwarzaczem), a następnie Pobierz film w jakości HD lub Pobierz film w jakości SD. Decyzja należy do Ciebie. 
pobieranie filmu z fb

Pobieranie filmów z fb udostępnionych tylko dla znajomych za pomocą przeglądarki Chrome

Jeśli ktoś z naszych znajomych udostępnił film, którego widoczność jest ograniczona tylko dla znajomych, to żadna ze stron typu FBDown.net sobie z nim nie poradzi. Jest jednak prosta metoda jak sobie z tym poradzić.

 1. Otwórz przeglądarkę Chrom.
 2. Wejdź pod ten adres: Pobierz rozszerzenie FBDown Video Downloader
 3. Następnie kliknij  Dodaj do Chrome 
FB Down video downloader
 1. Potwierdź instalację przyciskiem Dodaj rozszerzenie w nowym oknie.
 2. W górnym prawym rogu (po prawej stronie paska adresu) wyświetli się teraz ikona rozszerzenia FBDown Video Downloader (ikona ze strzałką skierowaną w dół). Przejdź wtedy  na Facebooka i rozpocznij odtwarzanie filmu, który Cię interesuje. 
 3. Następnie kliknij w ikonę FBDown na górnym pasku.
 4. Wysunięte zostanie menu. Teraz wystarczy, że wybierzesz film, który chcesz pobrać i klikniesz download
wybieranie filmu

Pobieranie filmów z fb udostępnionych tylko dla znajomych lub z dostępem publicznym za pomocą przeglądarki Firefox

 1. Otwórz przeglądarkę Firefox,
 2. Na Facebook’u wyszukaj film, który chcesz pobrać. Może to być film publiczny lub film udostępniony przez znajomego tylko dla przyjaciół.
 3. Następnie wciśnij kombinację klawiszy CTRL+SHIFT+I. Wysunie się dzięki temu zakładkę z narzędziami dla programistów. 
 4. W górnym lewym rogu narzędzi programistycznych znajdziesz ikonę wskaźnika – pozwalającą zaznaczać dowolne elementy na stronie. Wybierz to narzędzie.
narzędzia programistyczne
 1. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na odtwarzaczu z filmem. W kodzie strony podświetli się teraz fragment odpowiedzialny za film. Na podświetlonym fragmencie znajdziesz link do filmiku. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz odnośnik w nowej karcie.
opcje odtwarzacza z filmem
 1. W Firefoxie wyświetli się odtwarzacz z filmem.Kliknij teraz prawym przyciskiem myszy na filmie i wybierz opcję Zapisz wideo jako.
zapisz wideo jako
 1. Wskaż miejsce do zapisania pliku i potwierdź pobieranie filmu.

Prawda, że proste ? Teraz bez trudu możesz pobrać film z fb. Niezależnie od tego, czy jest on w dostępie publicznym, czy ograniczony jest tylko dla znajomych.

Jednak pamiętaj!

Filmy umieszczane na konkretnych profilach są własnością intelektualną ich autorów i nie wolno Ci czerpać z nich żadnych korzyści materialnych, wyłączając wykorzystanie na zasadzie prawa cytatu.

Ewelina Mucha
Ewelina Mucha

Z wykształcenia broker informacji i grafik komputerowy. Prywatnie ambitna, ciekawa życia optymistka, twardo stąpająca po ziemi. Pomaga przy tworzeniu strony internetowej: www.stworzycstrone.pl

10 Responses

   1. A w przypadku, gdy wrzuciłam do prywatnej grupy transmisję na żywo (która się w tej grupie zapisała), to jako jej autorka mam jakąś możliwość ją pobrać?

 1. mozliwe, że będzie się dało w ten sposób: 1. najpierw zminiamy na wersje mobilną, tzn zmieniamy www na „m” (w mozilli). 2. f12 włącza kod strony, znajdujemy w nim video wraz z linkiem w atrybucie src. 3. kopiujemy i gotowe

   1. Dzięki za szybką odpowiedź. Co do filmu to właśnie nie ponieważ przy odtwarzaniu na fb jest wyraźnie widoczna dużo lepsza jakość niż po ściągnięciu.Nie wiem z jaką jakością jest ten film ponieważ zmiana jest możliwa i jest wybór w granicach do 360p ale jakość się nie zmienia po zmianie.Dodatkowo jakość przy odtwarzaniu na fb moim zdaniem jest w jakości dużo lepszej niż 360 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *