Najlepsze darmowe szablony WordPress 2021

Często w Wordpresowym świecie usłyszysz komentarze, że darmowe motywy do stron są ryzykowne np. ze względu na brak wsparcia deweloperów albo na bycie zaprojektowanymi przez amatorów. W wielu przypadkach jest to prawda, dlatego ważne jest abyś upewnił się, że Twój darmowy motyw jest dobrze zaprojektowany i że możesz liczyć na wsparcie przy jego modyfikowaniu. Motywy premium zazwyczaj posiadają solidnie napisany kod i nieustanne wsparcie techniczne zespołu gotowego na rozwiązywanie Twoich problemów.

Jednakże istnieje kilka darmowych motywów WordPress zbyt atrakcyjnych by przejść obok nich obojętnie. Część z nich nie tylko dobrze wygląda ale również jest bardziej funkcjonalna niż niektóre motywy, za które musiałbyś zapłacić. To właśnie takiej grupie motywów przyjrzymy się dzisiaj – 81 darmowym szablonom WordPress, które godnie będą Cię reprezentowały, za cenę niczego. Darmowe szablony są idealne dla ludzi uprawiających hobby, blogerów i ludzi którzy chcą dzielić się własnymi myślami online nie wydając przy tym fortuny. Motywy sprawdzą się również w przypadku firm, które swoje inwestycje chcą poczynić w innym kierunku.

Od wspaniałych efektów paralaksy do pięknie wyglądających serwisów rezerwacyjnych, każdy z tych motywów posiada wiele zalet sprawiających, że zastanowisz się dwa razy przed kupnem innego, płatnego motywu. Przejdźmy zatem od razu do konkretów, kontynuuj czytanie żeby poznać najlepsze darmowe motywy WordPress na rynku w 2021 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
0
Liczba darmowych szablonów
0
Cena za każdy motyw

Szukam płatnego motywu!

Z płatnym szablonem zbudujesz stronę łatwiej, szybciej, lepiej!

1. Hello theme

szablon-wordpress-elementor.jpg

Najszybszy motyw wordpress jaki znam. Szablon Hello jest bardzo świeżym produktem od Elementora i został on stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy nie potrzebują zbędnych opcji, a zależy im przede wszystkim na szybkości działania strony. Z tym kreatorem można stworzyć praktycznie każdą stronę, dlatego jeżeli chcesz mieć mnogość możliwości i zaprojektować coś własnego, to ten motyw idealnie się do tego sprawdzi. Nie oznacza to, że nie będziesz mógł skorzystać z gotowych projektów – których w bazie znajduje się mnóstwo. Motyw jest bardzo „odchudzony” i pozbawiony zbędnych funkcji. Jego edycja w darmowej wersji może sprawić trochę problemów początkujących twórcom, dlatego polecam go w wersji darmowej szczególnie osobom, które czują się na siłach aby edytować jego kod.

Elementor posiada również wersję premium, której zakup koniecznie trzeba rozważyć. W końcu nasza strona jest inwestycją, a nie kosztem! Razem z nią dostajemy dostęp do wielu kolejnych, gotowych demo stron, a także do wielu dodatkowych opcji i modułów, których nie znajdziemy w wersji podstawowej. Ta strona została stworzona razem z Hello Theme – co zdecydowanie świadczy o jego wyjątkowości.

30 minut rozmowy o Twojej stronie internetowej!

Niech Twoja strona będzie widoczna w Google! Odbierz DARMOWE konsultacje SEO (pozycjonowanie). Jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na adres e-mail: kontakt@stworzycstrone.pl

Pozostały czas do końca promocji:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

2. AstraWP

motyw-astra.jpg

Ciężko wyrazić w kilku zdaniach jak uniwersalnym motywem jest motyw astra. To co przekonuje to jego łatwość i intuicyjność. Dodatkowym, ważnym atutem jest biblioteka demo, z której możesz wybrać gotowy projekt strony i zaimportować go. W ten sposób jesteś w stanie mieć naprawdę elegancką stronę w bardzo krótkim czasie. Motyw zintegrowany jest z elementorem i beaver builderem (wizualnymi kreatorami stron). Na stronie głównej znajduje się instrukcja wideo jak właśnie z tym motywem w prosty sposób stworzyć własną stronę internetową. Szablon Astra jest bardzo uniwersalny i tematycznie będzie odpowiedni dla większości stron. Swoje strony stworzyłem na wielu przeróżnych motywach, ale lepszego niż ten jeszcze nie spotkałem.

Pomimo faktu, że dobrze działającą stronę możemy stworzyć za darmo, motyw daje możliwość ulepszenia go do wersji premium. Otrzymujemy wtedy dodatkowe, gotowe projekty stron – z wspaniałymi zdjęciami, dodatkowe opcje edycji nagłówka oraz stopki, przezroczysty bądź przyklejony nagłówek, osobny projekt nagłówka dla urządzeń mobilnych, mega menu i wiele innych. Szablon dobrze sprawdzi się również jako blog, a także sklep internetowy.

3. Airi

motyw-astra.jpg

Airi jest nowym motywem WordPress, który łączy w sobie estetyczny i wszechstronny projekt poprzez wykorzystanie sporej ilości białych elementów oraz prostą typografię czyniącą teksty łatwymi do przeczytania oraz skupienia się na nich. Sekcja nagłówka posiada pełnoekranowy baner ze zdjęciem, idealny do podzielenia się firmowym sloganem bądź misją przedsiębiorstwa oraz wykorzystuje przycisk wezwania do działania (ang. CTA – call to action), który skłania odwiedzających do kontaktu lub wypełnienia formularza. Dalej, masz możliwości podzielenia się historią swojej firmy w krótkiej sekcji poniżej oraz opisania swoich usług czy referencji od poprzednich klientów.

Szablon Airi jest perfekcyjnym wyborem dla freelancerów, agencji, startupów i małych przedsiębiorstw. Motyw posiada jedną funkcjonalność, która czyni go czymś więcej niż tylko biznesowym motywem mianowicie jest w pełni zintegrowany z Elementorem, co oznacza że możesz go z łatwością wykorzystać w każdej branży. Dzięki funkcji przeciągania i upuszczania elementów (ang. drag and drop) możesz bez problemów dodawać przeróżne elementy na swoje strony i posty, co w efekcie daje nieograniczone możliwości. Co więcej, Airi jest również zintegrowane z WooCommerce, dlatego sprzedaż cyforwych i fizycznych produktów w Twoim sklepie będzie banalnie prosta. Wisieńką na torcie jest fakt wykorzystywania przez Airi edycji/dostosowywania na żywo (ang. live customizer) przez co w prosty sposób możesz podmieniać kolory, czcionki, tła i wiele więcej – śledząc na bieżąco wprowadzone zmiany. Motyw jest również responsywny oraz gotowy do tłumaczenia na inne języki.

4. Sydney

motyw-Sydney.jpg

Motyw Sydney jest zaprojektowany z myślą o firmach oraz freelancerach, którzy chcą zademonstrować silną obecność w internecie. Metody dostosowania szablonu do własnych potrzeb są rozległe m.in. mamy do dyspozycji czcionki Google, wgranie logo i inne. Pełnoekranowy slajder dobrze się sprawdza dla tych, którzy chcą pochwalić się zdjęciami w dużej rozdzielczości bądź chcą zamieścić banery promocyjne zważywszy na duże możliwości edycji kolorów dające możliwość obrandwoania własnej strony. Przypięte menu pomaga odwiedzającym poruszać się po Twojej stronie, a kafelki na pierwszej stronie działają metodą “przeciągnij i upuść“, abyś mógł profesjonalnie zaprojektować przejrzystą stronę.

Szablon jest responsywny i zawiera ponad 600 czcionek Google umożliwiających zmianę tyopgrafii strony. Sydney jest przygotowany do tłumaczenia na inne języki w razie takiej potrzeby. Zastosowany efekt paralaksy doda kreatywnego aspektu Twojej stronie. Możesz wybrać pomiędzy statycznym zdjęciem, a slajderem oraz zaimplementować ikony społecznościowe aby odesłać swoich klientów na Facebooka lub Twittera.

5. Neve

darmowy-szablon-Neve.jpg

Jeżeli szukasz nowoczesnego i szybkiego motywu, który współpracuje z Twoim ulubionym kreatorem stron nie musisz dłużej szukać – darmowy szablon Neve spełni Twoje oczekiwania. Ten motyw jest kompatybilny nie tylko z wtyczkami takimi jak Site Origin, Divi, Elementor czy Brizzy, ale również z Gutenbergiem. Tak daleko jak sięga design strony tak zachowana jest przejrzystość szablonu, która uczni Twoje trejści wyjątkowymi. Idealny dla małych przedsiębiorst, freelancerów i agencji – dla wszystkich którzy chcą polepszyć konwersję na stronie. Możesz dostosowywać kolory, czcionki oraz inne wizualne elementy, a także wybierać z pośród szerokiej gamy możliwości ustawienia tła, w tym slajderów, obrazów, wideo itd.

Motyw Neve oferuje również mega menu dziękiczemu łatwo możesz uporządkować nawigację na swojej stronie i dodać do niej tyle stron ile tylko zechcesz bez jednoczesnego przytłaczania odwiedzających. W dodatku szablon został zoptymalizowany aby ładować się szybko i być w pełni responsywnym. Możesz zainstalować demo strony jednym kliknięciem oraz przenieść się do dokumentacji motywu (pomocne w przypadku dodatkowej, spersonalizowanej edycji). Równie łatwo przeniesiesz się na stronę z poradnikami wideo jeżeli będziesz potrzebować ekstra pomocy. Możliwość otrzymania wsparcia od supportu czyni motyw Neve wyjątkowym na tle innych darmowych szablonów WordPress. Podsumowując wszystkie wady i zalety motyw Neve  warto wziąć pod uwagę jeżeli szukamy szybkiego, przejrzystego, łatwego do używania motywu, który został również zoptymalizowany na potrzeby wyszukiwarki.

6. Talon

darmowy-szablon-Talon.jpg

Jeżeli szukasz darmowego rozwiązania to motyw Talon jest imponujący. Kiedy spojrzysz na demo, zauważysz, że sekcja nagłówka szablonu zajmuje większość ekranu głównegoNagłówek może być zarówno slajderem jak i statycznym obrazem, co zapewnia niewielką wszechstronność w projektowaniu. Dodatkowo otrzymujesz proste menu oraz możliwość umieszczena tekstu na głównej grafice, który będzie pełnił funkcję wezwania do działania. Zarówno przyciski, jak i ikony wbudowane w szablon Talon są wystarczające. Eliminuje to potrzebę wychodzenia w trakcie edycji strony i znajdowania własnych elemenentów w internecie. Jest też fajny, ponieważ możesz wizualizować dane w postaci grafów czy wykresów.

Moduł “Poznaj zespół” znajduje się na stronie głównej, pokazując zdjęcia osób, które pracują dla Ciebie, wraz z linkami do ich stron mediów społecznościowych. Motyw zawiera także sekcję referencji oraz sekcję portfolio z możliwością filtrowania. Opcje szablonu w przystępny sposób pozwalają dostosować kolory i czcionki, stwarzając wiele możliwości dostosowywania ich dzięki bazie Google Fonts. Motyw Talon otrzymujesz z kilkoma przygotowanymi ikonami, które możesz wykorzystać na swojej stronie. Część plików otrzymasz z tłumaczeniami w innych językach, co ułatwi stworzenie obcojęzycznej wersji. Dzięki supportowi kreatora stron oraz stopce, w której możesz umieszczać widgety nie możesz być stratny instalując darmowy motyw Talon.

7. Zakra

darmowy-szablon-WordPress-dla-firm-Zakra.jpg

Szablon Zakra jest stylowywspółczesny i responsywny, co daje mu możliwość bycia użytym w różnych branżach. Motyw dostępny jest z szeroką gamą wersji demo począwszy od stron firmowych do sklepów e-commerce. Możesz również użyć go aby stworzyć osobisty bądź firmowy blog. Szablon jest bardzo elastyczny i posiada wspaniałą sekcję główną, w której możesz dodać obraz razem z przyciskiem call to action, który przekieruje użytkowników na najważniejsze strony.

W szablonie znajdziesz również mnóstwo miejsca aby w skutczeny i wyczerpujący sposób opisać co masz do zaoferowania. Będziesz mógł również zaprezentować swój zespółopinie klientówich logo, a także stylowe liczniki pokazujące np. liczbę zrealizowanych usług czy wielkość przedsiębiorstwa. Motyw Zakra otrzymujemy ze wsparciem w zakresie wtyczki Elementora oraz nowego edytora WordPress – Gutenberga. Dodatkowo jest on przystosowany do zmian RODO oraz może być łatwo dostosowany w tym zakresie. Możesz ustawić w nim swój własny, markowy kolor oraz wybrać z pośród kilku stylów głównej sekcji szablonu. inne opcje dostosowania motywu to siedem obszarów widżetowychogólne opcje szablonu i mnóstwo możliwości typograficznych.

Motyw Zakra zoptymalizowany jest pod SEO, co pomoże Ci zdobyć wyższe pozycje w wyszukiwarce, a także pozwoli szybciej wczytywać strony. Dużą zaletą są gotowe wersje demo, które przyśpieszą samo projektowanie oraz tworzenie strony.

8. Hestia

szablon-hestia-2019.jpg

Kiedy szukasz darmowego motywu warto pomyśleć o tym czego potrzebujesz i na tej podstawie wybrać odpowiedni. W przypadku Hestii elementy szablonu są zdumiewające. Ponownie, nie musisz nic płacić za pobranie motywu oraz późniejszą jego instalację na WordPress. Zaczynając od początku, szablon posiada prosty projekt aby szybko móc wykorzystać go w praktyce oraz powoduje skuteczną interakcję z użytkownikami. Ten responsywny szablon bardzo dobrze prezentuje się na wszystkich urządzeniach mobilnych, a jego wielozadaniowość zapewnia że będzie to właściwy wybór w naprawdę wielu przypadkach. Zarekomendowałbym ten motyw startup-om oraz  małym przedsiębiorstwom jako że szablon prezentuje atrakcyjny slajder dzięki któremu będziesz mógł poinformować o swoich promocjach i wyjaśnić czym jest Twój biznes. W dodatku, przy pomocy motywu możesz opowiedzieć o swoich pracownikach czy zaprezentować referencje aby stać się bliższym klientom.

Główny powód dla którego mógłbyś wybrać właśnie motyw Hestia to integracja z WooCommerce. Szablon wyposażony został w elegancką, wręcz intrygującą sekcję produktów z akcentem na galerięKreator “przeciągnij i upuść” zaprojektowany został z myślą o developerach na wszystkich poziomach. Oczywiście początkujący webmasterzy nie chcą edytować kodu strony zaś zaawansowani programiści chcą przyśpieszyć proces tworzenia. Kilka narzędzi tłumaczących zostało ujętych w motywie. Możliwość edycji tła pozwala “obrandować” Twoją stronę własnymi zdjęciami. Instalacja jednym kliknięciem jest bonusem, a mega-menu daje możliwość odesłania odwiedzających na setki innych stron w Twoim serwisie. Całościowo, darmowy szablon Hestia ma bardzo duży potencjał, które nie da się opisać w tych paru akapitach.

9. Flash

motyw-flash.jpg

WordPressowy motyw Flash jest darmowyelastyczny i gotowy do wielu zadań. Ten responsywny szablon wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla każdego biznesu zainteresowanego posiadaniem współczesnej i profesjonalnej strony internetowej. Niektóre z głównych, bardzo cenionych elementów tego szablonu to kreator stron “przeciągnij i upuść” – raczej rzadko spotykany w darmowych motywach. Wtyczka Flash Toolkit łączy w efektywny sposób ponad 6 miejsc na widżety. Zarówno sam szablon jak i wspomniana wtyczka  pozwalają Ci zorganizować widżety oraz pozostałe elementy strony w sposób w jaki chcesz. Ten szablon jest wręcz naszpikowany elementami, które raczej znalazłbyś w płatnych motywach. Na przykład za darmo otrzymujesz ponad 11 edytowalnych widżetów,  podstrona “O nas” jest od razu gotowa do bycia wypełnioną informacjami o Twojej firmie. Widżet dotyczący usług zawiera ikony i zdjęcia, które mogą prezentować Twoje usługi, a samo logo w błyskawiczny sposób może zostać przesłane na serwer.

Doceniamy bardzo pomysł widżetu “wezwania do działania” ponieważ jest on prostszym rozwiązaniem jeżeli chcemy stworzyć własne CTA przyciski niż używanie “shortcode”. Szablon przewiduje również miejsce, w którym zaprezentujesz opinie oraz informacje o zespole w postaci zdjęć i biografii tych którzy będą pracowali na sukces klienta. W razie gdybyś chciał zabiegać o względy swoich klientów będziesz miał do dyspozycji filtrowane portfolioSlajderumożliwi Ci wyświetlenie banerów i zdjęć,  a animowany licznik pozwoli Ci w ciekawy sposób zaprezentować liczbę dotychczasowych klientów czy też zleceń. Wraz z pełnym blogiemciekawymi opcjami kolorówwsparciem WooCommerce i ikonami społecznościowymizestaw możliwości jaki oferuje szablon Flash nigdy nie prezentował się lepiej niż obecnie.

10. Astrid

darmowy-szablon-wordpress-astrid.jpg

Motyw Astrid jest świetnym wyborem jeżeli szukasz darmowego szablonu WordPress z kilkoma biznesowymi elementami, które stworzą wizerunek profesjonalnej firmyNieskończone opcje dostosowywania kolorów oraz czcionek wzmocnią Twoje dążenia  do stworzenia idealnego, pasującego dla Ciebie rozwiązania. Dodatkowo, pełnoekranowa sekcja główna wygląda tak jakby została wzięta z płatnego motywu. Pozwoli Ci ona zaprezentować zdjęcia pasujące do Twojej marki w wysokiej rozdzielczości. Widżety, które na różny sposób można dopasować działają bardzo sprawnie, zaś potężne, blogowe opcje dadzą Ci gwarancję polepszenia swojej pozycji w Google i dotarcia do osób, które szukają darmowych treści. Imponujący biznesowy szablon posiada widżet który pomoże Ci przedstawić ludzi ze swojego zespołu. Warto również wspomnieć o module związanym z usługami, które świadczysz. Możesz nawet dopasować poszczególne usługi do konkretnych ikon aby uczynić prezentację Twojej firmy bardziej obrazową.

Szablon Astrid na WordPress jest gotowy do tłumaczenia na inne języki, co świetnie sprawdzi się w momencie, w którym planujesz wielojęzyczność swojego serwisu. Wsparcie WooComerce jest zapewnione w przypadku sprzedaży produktów na stronie, a responsywny, znakomity wyglądjest obecny na wszystkich tabletach oraz smartfonach. Zorientujesz się również, że główna sekcja strony głównej posiada miejsce na  tekst wezwania do działania oraz  przycisk – obie te rzeczy zwiększą szansę na konwersję na stronie. Z motywem masz możliwość opowiedzenia o tym czym zajmuje się firma. Możesz użyć wykresów oraz liczników by wyświetlić informacje na przykład na temat ilości ukończonych projektów. Sekcja “zespołu” zawiera zdjęcia oraz tytuły stanowisk, a portfolio prezentuje miniatury zdjęć projektów, które po kliknięciu odsyłają do poszczególnych realizacji. Wraz z opiniamilistą klientów i pięknym modułem stopki wordpressowy szablon Astrid wygląda jak wybór motywu premium za który nie musisz zapłacić ani złotówki.

11. Greatmag

szablon-GreatMag.jpg

Lista najlepszych darmowych szablonów WordPress nie byłaby kompletna bez wspomnienia motywu GreatMag. Jest on doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą stworzyć wymuskanyelegancki przyjazny użytkownikom magazyn bez względu na branżę, o której piszesz. GreatMag jest wizualnie skoncetrowanym motywem z responsywnym projektem i sporą ilością dużych zdjęć rozsianych na stronie głównej. Motyw posiada przycisk mediów społecznościowych, który umożliwi Ci gromadzenie fanów (followersów) i umożliwi Ci umieszczenie reklam gdybyś chciał zarobić na swojej pracy. Szablon posiada pakiet widżetówaby zorganizować artykuły na stronie głównej, a czcionki Google pozwalają uczynić Twój tekst wyglądającym dobrze.

Motyw GreatMag posiada gotowe, przetłumaczone elementy, które można przełączać w zależności od tego do kogo (w jakim języku) piszesz. Pasek aktualności umieszczony został na samej górze sekcji głównej dając możliwość ożywiania zgromadzonej społeczności, poprzez publikację ostatnich informacji i wydarzeń ze świata. Główną korzyścią korzystania z szablonu GreatMag jest niewiarygodna przejrzystość strony, a także przemyślane wykorzystanie widżetów. Bez żadnego problemu możesz powielać i umieszczać w różnych miejscach widżet z aktualnościami albo najpopularniejszymi postami. Polecamy motyw wszystkim tym, którzy myślą o blogowaniu bądź prowadzeniu serwisu z dużą ilością informacji/aktualności. Pobranie motywu nic Cię nie będzie kosztować i da Ci niezbędne narzędzia do zaistnienia jako autor – twórca ciekawych treści.

12. Newsmag Lite

NewsMag-Lite-szablon-Wordpress.jpg
Jeżeli rozważasz magazynowy/gazetowy styl motywu  rozwiązanie jakim jest darmowy szablon Newsmag Lite zdecydowanie wyróżniago na tle konkurencji – bez względu na tematykę serwisu. Motyw zawiera przycisk mediów społecznościowych, który często nie jest standardem w wielu darmowych motywach. W dodatku możesz umieścić baner z reklamami aby zarabiać na swoich działaniach. Każda z kategorii składa się z widżetów, zaś menu jest całkowicie edytowalnePrzejrzysty nowoczesny magazyn dostarcza 4 różne style dla strony blogowej i świetnie działa na wszystkich urządzeniach mobilnych.Motyw zbudowany jest przy użyciu Twitter Bootstrap 3 i zawiera w sobie ikony Font Awesome dla wyróżnionych tytułów. Zarówno formularz kontaktowy jak i mapy Google mogą znaleźć się na Twojej stronie kontaktowej podczas gdy spersonalizowana strona główna będzie mogła zawierać banery z postamislajdery czy blokowy stylEdytowalne tło oraz menu realizuje zarówno cel brandowy jak i zaspokaja potrzeby nawigacji. Uzyskujesz również dostęp do takich rzeczy jak: widżet z popularnymi postamimiejsce na responsywne wideoindywidualna kolorystykadynamiczne widżety. Całościowo opcje dostosowywania motywu są bardzo mocną stroną Newsmag Lite.

13. Moesia

szablon-Moesia.jpg

Moesia dobrze się sprawdzi jako motyw WordPress dla firm różnej wielkości odkąd zaimplementowano w niej 11 predefiniowanych bloków, które możesz umieszczać w dowolnej konfiguracji na stronie głównej. Każdy z tych bloków może współpracować z paralaksą w tle co z pewnością przyciągnie uwagę odwiedzających. Możesz nawet ustawić tło dla każdego z tych bloków. Kilka ciekawych animacji efektów zostało zawartych w szablonie. 2 projekty stron blogowych pomogą Ci wystartować z własnym, profesjonalnym blogiem.

W dodatku Moesia korzysta z czcionek Google, co daje możliwość stworzenia własnej, unikalnej typografii. Responsywny wygląd zapewnia komfort korzystania ze strony na telefonach i tabletach. Moesia posiada również elementy gotowe do przetłumaczenia na inne językiedytowalne widżety aby strona ładowała się szybko i trafiała do nowych klientów. Razem z integracją z social media oraz konfigurowalną sekcją główną szablon Moesia jest z pewnością wyborem, który należy rozważyć.

14. Allegiant

motyw-Allegiant.jpg

Rozważając darmowe motywy WordPress szablon Allegiant wyróżnia się z kilku powodów. Po pierwsze, motyw posiada pięknynowoczesny design, z dużym nagłówkiem/slajderem oraz ikonami eksponującymi najbardziej popularne usługi czy produkty. Wygląda świetnie dla małych biznesów, agencji marketingowych i innych organizacji zainteresowanych stylową stroną www. Pełnoekranowy slajder na stronie głównej jest pierwszym elementem, który zobaczy Twój klient i możesz dostosować slajdy tak aby pokazać nowe promocje, produkty czy oferty. Na stronie domowej znajdziesz bloki z różnymi elementami, w które szybko wprowadzisz informacje o własnej firmie. Dla przykładu, jeden z nich spisuje się nieźle jeżeli chcesz podzielić się informacjami na temat ludzi w Twojej firmie podczas gdy inny składa się ze zdjęć i tekstówdotyczących poprzednich realizacji.

Opinie klientów są istotne w momencie, w którym próbujesz przekonać potencjalnych klientów aby wybrali właśnie Ciebie. Na szczęście jeden z modułów został zaprojektowany właśnie w tym celu – umożliwiając Ci umieszczenie w cudzysłowie i opublikowanie opinii na Twojej stronie. Większość z tych modułów dostarczana jest z wtyczką zaprojektowaną przez tą samą firmę – CPO Content Types. Zajmuje to dosłownie chwilę aby zainstalować wtyczkę i jest ona podobnie jak sam szablon zupełnie za darmo. Co więcej WordPressowy motyw Allegiant zintegrowany jest z niektórymi popularniejszymi darmowymi wtyczkami WordPress takimi jak WooCommerce (jeżeli zamierzasz zbudować sklep e-commerce), Yoast SEOWPML czy Contact Form 7. Całościowo motyw Allegiant oferuje neutralny projekt dla Twojej firmy, razem z elastycznością motywu premium.

15. Anariel Lite

darmowy-szablon-Anariel-Lite.jpg

Motyw Anariel Lite oferuje jasny i przejrzysty projekt dla blogowania oraz potencjalnie dla małych przedsiębiorstw. Darmowy szablon WordPress łączy w sobie zarówno współczesne i stylowe elementy jak i minimalistyczny wygląd. Głównym celem motywu jest przede wszystkim skupienie uwagi odbiorcy na treści. Z tego względu na stronie głównej znajdziesz wiele blogowych wpisów ze zdjęciem głównym – każdy z dedykowaną ilością miejsca oraz czasu na stronie domowej. Dobrą wiadomością jest fakt, że szablon Anariel Lite możesz w każdej chwili ulepszyć, jeżeli spodoba Ci się jego funkcjonalność. Ta możliwość jest niezwykle użyteczna dla ludzi, którzy chcieliby przetestować pierwsze szablon – zanim będą musieli za niego zapłacić. Wersja premium zawiera kilka naprawdę robiących wrażenie funkcji takich jak: wtyczka The Essential Gridnielimitowana ilość kolorówRevolution Sliderwsparcie premium i ponad 700 czcionek Google.

Jednakże, bezpłatna wersja szablonu Anariel Lite jest zdecydowanie wystarczająca żeby strona stała się platformą blogową. Na przykład, motyw posiada 3 różne opcje typograficzne, dając tym samym Twojemu blogu więcej smaku i różnorodności. Szablon jest responsywny, a nawet w pełni funkcjonalny z wyświetlaczami Retina więc nie musisz się martwić czy użytkownicy na pewno zobaczą Twoje treści. Podoba mi się również fakt, że Anariel Lite otrzymujemy z wieloma gotowymi projektami, wliczając w to siatkowe podziały projektu, boxy czy domyśle szablony z panelem bocznym. Czcionki Google oferowane są w darmowym motywie, razem z wieloma możliwościami integracji z mediami społecznościowymi oraz shortcodami. Miło, że twórcy szablonu pamiętali również o wsparciu dla postów wideo oraz audio. Dzięki kilku skonfigurowanym i gotowym blokom zaoszczędzisz czas przeznaczony na tworzenie i rozwój strony m.in. za sprawą bloku “O nas”, “Cytaty”, “Instagram” – to praktycznie wszystko czego potrzebujesz na solidnym blogu dotyczącym mody, jedzenia, podróżowania czy może lifestylu.

16. Hueman

szablon-Hueman.jpg

Szablon Hueaman jest wysoko ocenianym darmowym motywem, który możesz znaleźć bezpośrednio w bibliotece WordPressa. W pełni responsywny szablon sprawdza się świetnie jako blogo czy też magazyn. Posiada nagłówek oraz stopkę aby z łatwością umieszczać w nich swoje widżetyNieskończona ilość akcentów kolorystycznych i miejsc na widżety podnosi doświadczenie budowania strony, a 10 formatów postów dodaje różnorodności Twojej witrynie podczas przeglądania treści.

Motyw jest prosty do tłumaczenia na inne języki podczas gdy ikony społecznościowe informują użytkowników jakich platform używasz aby wejść z nimi w interakcję. W dodatku, motyw Hueman posiada przydatne narzędzie do wgrywania logowątkowy system komentarzy pomaga utrzymywać kontakt z klientem.

17. Phlox

motyw-wordpress-Phlox.jpg

Szablon Phlox posiada w swojej kolekcji mnóstwo funkcji. Niektóre z nich wykorzystują ogromny slajder, tytułowy tekst na wierzchuprzyciski “wezwania do działania”przyciski mediów społecznościowychElegancki i stylowy motyw może być pobrany za darmo na stronie Averta dając możliwość fotografom, blogerom, pisarzom podróżnikom na tanie stworzenie strony. Jeden z głównych powodów dla których lubimy Phlox tak bardzo to fakt istnienia szerokiej gamy wersji demo, którą deweloperze zapewnili na swojej stronie sprzedażowej. To daje od razu świetne wyobrażenie tego, co możesz  zrobić z motywem i jak możesz wykorzystać motyw w przyszłości, jak zaprojektujesz stronę. Kilka gotowych projektówelementówshortcodów jest dołączonych do szablonu dając tym samym rozsądną ilość elastyczności kontroli. Możesz również stworzyć wspaniałe portfoliow modny i stylowy sposób. Sekcja portfolio posiada filter oraz znaczną ilość białej przestrzeni aby zaakcentować wykonaną przez Ciebie pracę.

 Znajdziesz także gotowe projekty dla blogerów podróżniczych, regularnych blogerów, pisarzy żywnościowych i inne. Podstawowa i zarazem łatwa do czytania typografia oznacza że nie będziesz musieć poświęcić godzin na szukanie właściwej czcionki. Typografia bardzo dobrze komponuje się z całościowym designem, uwzględniając rozmiary tytułów i paragrafów. Nowy format postów zawiera wszystko począwszy od galerii do zdjęć, jak również cytatów. Możesz również umieścić funkcjonalny slajder z postami na samej górze strony głównej. Składa się on z dużego zdjęcia i tekstu w formie nagłówka, tak aby przekonać użytkowników do kliknięcia i przeczytania postu. Ulepszona galeria zdjęć nie musi być koniecznie użyta w formie portfolio, ale jest to zdecydowanie dobry pomysł jeżeli je posiadasz. Galeria dostarcza opcji pełnoekranowych m. in. z narzędziami integrującymi z social media i lightboxem. Otrzymasz również dostęp do funkcjonalnego kreatora stron, z narzędziami typu “przeciągnij i upuść” i modułami dla elementów takich jak: mapy, obrazy i wideo. Razem z edytowalnymi widżetamiczcionkami Google kompatybilnością z WooCommerce dobrze wyjdziesz na korzystaniu z Phlox’a.

18. ShopIsle

szablon-Shopisle.jpg

Motyw ShopIsle jest totalnie darmowy, ale dostarcza kilka możliwości ulepszenia go jeżeli chciałbyś skorzystać z większej funkcjonalności. Zaczynając od początku, szablon zawiera responsywny projekt dla korzystających z urządzeń mobilnych. Motyw dobrze sprawdzi się dla ludzi, którzy są w ciągłym ruchu i trafią na Twoją stronę/zobaczą Twój produkt czy usługę na smartfonie bądź tablecie. Warto podkreślić, że większość wyszukiwarek podniesie Twój ranking jeżeli strona jest responsywna. Pliki lokalizacyjne są dołączone do tego szablonu podczas gdy integracja z WooCommerce da Ci narzędzia by stworzyć wyjątkowy sklep internetowy. Sprzedawaj cyfrowe i fizyczne produkty i używaj metod płatności zaimplementowanych w motywie aby pobierać opłaty za wszystkie transakcje. Przystępny formularz kontaktowy jest kolejną ozdobą motywu ShopIsle tak więc nie będziesz musiał przegrzebywać internetu w poszukiwaniu formularza, którego się nie powstydzisz.

Strona “O nas” wspierana jest zdjęciami oraz tekstem i tworzy ciekawą prezentację Twojej marki prezentowanej szerokiemu spektrum widzów. Jedna rzecz, która jest po prostu niesamowita w szablonie ShopIsle to fakt istnienia pełnoekranowego nagłówka z efektem paralaksy. Możesz wgrać zdjęcie o wysokiej rozdzielczości i umieścić przyciski oraz tekst na wierzchu zdjęcia by skuteczniej promować wydarzenia i specjalne okazje. Całościowo, ten element będzie Ci służył jako “stróż/portier”, który jako pierwszy zetknie się z Twoimi klientami dlatego powinien być maksymalnie dopieszczony. Moduł koszyka zakupowego wyświetlany jest w każdej chwili na stronie podczas gdy zestaw ostatnich – najnowszych produktów jest zaprezentowany jako widżet na stronie głównej. Poczuj dowolność w umieszczaniu dowolnego widżetu i podziwiaj metodę z jaką prezentowane są najlepsze produktu w postaci zachwycającego pokazu slajdów. Jako całość, szablon ShopIsle jest dobrym rozwiązaniem zarówno jako sklep online jak i strona informacyjnaStrona wizualna strony jest wręcz imponująca, zaś sam szablon nie wymaga dużo specjalistycznej wiedzy aby uzyskać profesjonalny projekt.

19. Vantage

darmowy-motyw-wordpress-Vantage.jpg

Vantage wygląda świetnie dla każdego typu działalności, ale w szczególności dla rynku technologicznego. Nie trzeba przypominać, że jest darmowy. Na początek, Vantage dostarcza responsywny wygląd ludziom którzy chcą przeglądać Twoją stronę będąc w drodze. Kolejną zaletą jest integracja z kilkoma naprawdę popularnymi WordPressowymi wtyczkami takimi jak: Pagebuilder i WooCommerce. Właściwie integracja z WooCommerce jest jedną z najlepszych cech, bo możesz zacząć sprzedawać przedmioty na swojej stronie bez żadnych problemów.

Wiele osób wykorzystuje ten darmowy motyw aby zbudować portfolio ze względu na możliwość umieszczania zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz stworzenia filtrowanego portfolio z miniaturami oraz linkami do najlepszych projektów. Nie można zapomnieć  o edytowalny tle i menu, które znakomicie sprawdzą się podczas personalizacji witryny, a wątkowy system komentarzy pomoże Ci w budowaniu społeczności w której ludzie mogą porozmawiać z Tobą oraz innymi członkami grupy.

20. Zelle

motyw-Zelle-Lite.jpg

Zelle jest jednym z pierwszych motywów typu one-page (jednostronnicowych), które umieściliśmy na tej liście. Warto podkreślić że projekty na jednej stronie są uważane przez wielu jako szablony przyszłości. Przede wszystkim, strony typu one-page bardziej pasują do wirtualnego świata, umieszczając większości treści na jednej stronie/ekranie w przeciwieństwie do zmuszania ludzi do nawigacji po Twoich podstronach. Zelle posiada również wersję premium jeżeli kiedyś potrzebowałbyś dodatkowych funkcjonalności. Jest całkowicie responsywny na urządzeniach mobilnych. Moduł lokalizacji zawarty został w motywie. Klienci będą mogli skontaktować się z Tobą dzięki formularzowi kontaktowemu.

Przedstaw swój zespół dzięki modułowi zespołu. Rozważ również umieszczenie przycisku “wezwania do działania” na dużym nagłówkowym zdjęciu ponieważ otrzymasz narzędzia do umieszczania tekstu oraz przycisków nachodzących na grafikę – idealne rozwiązanie aby odsyłać ludzi na stronę nowego produktu lub promocji. Strony typu one-page sprawdzają się na ogół gorzej w przypadku SEO, dlatego wybierz ten motyw jeżeli nie zamierzasz pozycjonować strony.

21. Rocked

Rocked-motyw.jpg

Motyw WordPress Rocked jest atrakcyjną, darmową opcją dla tych którzy szukają nowoczesnej responsywnej strony. Szablon jest wspaniały dla pracowników korporacji dzięki opcjom wgrania loga oraz faviconykontroli nad koloramizdefiniowanych blokach/sekcjach i innych. Ciekawą częścią szablonu Rocked jest możliwość używania kilku widżetów aby zaimplementować moduły takie jak: referencje czy usługi. Jeżeli masz większe wymagania możesz w łatwy sposób dodać swój własny kod.

Gotowe projekty strony pomogą Ci stworzyć pełnoekranowe (całej szerokości) strony, a czcionki Google pozwolą Ci znaleźć Twoją ulubioną spośród ponad 600 czcionek zmieniając Twoją stronę w coś wyjątkowego. Sekcja blogowa jest również przewidziana w motywie Rocked Pomoże Ci ona podnieść pozycję rankingową w Google i da możliwość stworzenia darmowych treści dla Twoich klientów.

22. Riba Lite

motyw-WordPress-Riba-Lite.jpg

Sprawdź szablon Riba Lite jeżeli jesteś zainteresowany platformą, zaadresowaną do mówców – autorów historii, opowiadań. Motyw posiada piękny, responsywny projekt, ze wsparciem WooCommerce jeżeli chciałbyś zacząc zarabiać na wysiłku który włożysz w rozwójs serwisu. Elementy gotowe do tłumaczenia są również zawarte w motywie Riba Lite – co jest genialną informacją jeżeli chciałbyś rozszerzyć grupę swoich czytelników i trafić również do tych którzy posługują się innym językiem niż Ty. Jest to naprawdę jeden z lepszych darmowych motywów dla pisarzy blogerów biorąc pod uwagę na przykład fakt że cała strona główna jest wypełniona przyciskami miniaturami ostatnich wpisówInformacje kontaktowe mogą znaleźć się na górze strony, a różnorodne przyciski mediów społecznościowych pozwolą Ci zwiększać zasięg w tych mediach.

Bez przeszkód wgraj swoje własne logo i zmień formę wpisów. Gdy ktoś kliknie na jeden z WordPressowych wpisów, zobaczysz kilka funkcji na ogół dostarczanych tylko w motywach premium. Na przykład, każdy post posiada duże zdjęcie główne z efektem paralaksy oraz nachodzącym na nie tekstem jeżeli tylko chcesz taki umieścić. Napisane treści są przyciągane do środka, aby łatwiej się je czytało zaś ikony społecznościowe znajdziesz pod każdym postem. W dodatku, przewidziana została sekcja komentarzy aby być w kontakcie z odwiedzającymi, razem z sekcją sugerującą ostatnie wpisy aby zatrzymać użytkowników na Twojej stronie i jeszcze bardziej ich zaangażować. Na koniec, zaprojektowano boks dla autora, dlatego każdy z tekstów będzie mógł być podpisany, a Ty nie będziesz musiał szukać w tym celu zewnętrznych wtyczek.

23. Make

darmowy-szablon-Wordpress-Make.jpg

Motyw Make posiada nowoczesny wygląd z dużą sekcją główną na przykład na baner promocyjny czy zdjęcie nowego produktu. Responsywny projekt jest miłym akcentem, który znajdziesz w tym darmowym szablonie. Integracja z mediami społeczenościowymi umożliwia umieszczenie przycisków społecznościowych dzięki którym odeślesz użytkowników do swoich największych kanałów social media. Kreato stron “przeciągnij i upuść” jest wyróżniają na tle innych motywów funkcjonalnością. która pozwoli Ci dowolnie przemieszczać poszczególne elementy bez angażowania w to dużego wysiłku.

Dostosuj wszystko według własnych potrzeb – od czcionek po kolorystykę razem z logo oraz gotowymi projektami. Make posiada również integrację z WooCommerce aby Twoja inwestycja mogła się w przyszłości zwrócić. Dodatkowo, kilka innych dobrych i funkcjonalnych wtyczek współpracuje z tym darmowym szablonem mianowicie: Gravity FormsContact Form 7Jetpacki WP PageNavi.

24. Alizee

darmowy-motyw-Alizee.jpg

Zastanów się nad wyborem motywu Alizee jeżeli jesteś zainteresowany układem pudełkowympocząwszy od galerii, a skończywszy na portfolio. Szablon wykonany jest w stylu kafelkowym, podobnym do tego w jakim wykonany jest PinterestResponsywne komponenty wyglądają bardzo dobrze na urządzeniach mobilnych, a nagłówek z efektem paralaksy dodaje unikatowego efektu, który zwraca uwagę i zachęca ludzi do zostania na stronie na dłużej.

Przełączane menu znajdujące się w motywie jest unikatowe, od kiedy możesz zaimplementować zmienne menu społecznościowe czy zmienny pasek boczny na stronie głównej. Szablon tworzy kilku kolumn – możesz sam wybrać ile z nich wykorzystasz, a edytowalne widżety dobrze się sprawdzają w przypadku osadzonego wideo  czy ostatnich postów. Innymi ciekawymi funkcjonalnościami są ikony Awesome Icons, spersonalizowany scrolling, różne opcje kolorystyczne oraz wgranie logo/favicony.

25. ColorMag

motyw-ColorMag.jpg

Jak sam możesz sprawdzić w znacznej ilości dobrych rankingów darmowych motywów – ColorMag jest raczej popularnym wyborem. Dlaczego?  Na pewno jest to dobry szablon do zrobienia atrakcyjnego magazynu/serwisu informacyjnego. Motyw wyposażony jest w specjalne miejsca na reklamy dając Ci możliwości zarobienia pieniędzy w zamian za włożony wysiłek. W dodatku otrzymasz dostęp do różnorodnej bazy przycisków mediów społecznościowych – co jest raczej rzadko spotykane w przypadku darmowym szablonów. Co więcej, Twoi fani mają możliwość polubienia i śledzenia Twojego Facebooka czy Twittera. Zauważysz, że większość strony głównej składa się z widżetów, umożliwiając osobom z jakimś WordPressowym doświadczeniem zarządzać potrzebnymi elementami w określony sposób. Jeżeli chciałbyś umieścić galerię albo listę z ostatnimi wpisami to nie zajmie Ci to wiele czasu.

Razem z edytowalnymi kolorami oraz nagłówkiem, motyw ColorMag jest w stanie być zintegrowanym praktycznie z dowolną wtyczką, którą możesz sobie wyobrazić.  Jeżeli zamierzasz zainstalować na przykład WooCommerce to nie powinieneś mieć żadnych problemów. Możesz wgrać znaczną liczbę produktów oraz przyjmować wpłaty poprzez właściwą implementację i integrację wtyczki z szablonem. Całościowo, funkcjonalność motywuWordPress ColorMag jest raczej podstawowa. Nie powinieneś mieć żadnych problemów jeżeli nie jesteś doświadczonym deweloperem, ale nie oznacza to że bardziej zaawansowani projektanci stron nie znajdą czegoś ciekawego dla siebie. Prosty “backend” (niewidoczna dla użytkownika odwiedzającego stronę część motywu) jest funkcjonalny dla autorów tekstów, którzy nie powinni mieć żadnych problemów dodając treści na stronę.

26. Enlightement

szablon-Enlightenment.jpg

Enlightenment jest kolejnym wielozadaniowym motywem z nowoczesnymi przejrzystymi elementami, wykorzystujący wiele białej przestrzeni aby skupić uwagę przede wszystkim na treściach. Stwórz niestandardowe szablony stron aby dodać różnorodności swojej witrynie. Responsywny wygląd spisuje się bardzo dobrze – moduły wspaniale doposowują się do rozmiaru wyświetlacza.

Edytowalne tło oraz kolory pomagają w budowie indywidualnej, wyjątkowej marki za to nagłówek daje możliwość szybkiej prezentacji zdjęć na stronie głównej. Z szablonem masz możliwość skonfigurowania do 4 kolumnz paskiem bocznym widżetami, które nie wymagają żadnej edycji kodu. Razem z nieruchomymi postamikomentarzami oraz wsparciem tłumaczenia motyw Enlightenment jest lekkim i przyjemnym rozwiązaniem dla każdego biznesu.

27. Arcade

motyw-Arcade.jpg

Wypróbuj motyw Arcade jeżeli szukasz lekkiego i przyjaznego szablonu posiadającego sporej wielkości nagłówek zajmujący większość ekranu początkowego. Jest to idealne rozwiązanie aby opowiedzieć użytkownikom o swojej firmie bądź poinformować ich o ostatnich promocjach, nowościach lub pojawieniu się nowych produktów. Panel motywu jest łatwy w używaniu i ułatwia dostosowanie nagłówka, szablonu strony czy szerokości strony do własnych potrzeb.

8 formatów wpisów jest dostępnych do pobrania za darmo. Zawierają one wideozdjęcialinkigalerie i więcej. Jeżeli planujesz zainstalować JetPack będziesz mógł wyświetlić wszystkie swoje zdjęcia w postaci kafelków, a inne kompatybilne wtyczki pomogą Ci wejść na wyższy poziom w tworzeniu stron. Dla przykładu możesz zintegrować motyw z wtyczkami takimi jak: bbPressBuddyPressWPML czy WooCommerce.

28. Spacious

motyw-WordPress-Spacious.jpg

Spacious jest świetną opcją z żywym i przejrzystym projektem oraz mnóstwem wolnej przestrzeni, którą możesz zagospodarować swoją treścią. Responsywny wygląd sprawdza się idealnie dla biznesowych stron oraz jako portfolio czy też blog. Możesz skorzystać z 4 gotowych układów stron oraz 2 szablonów stron które pomogą Ci w krótkim czasie zaprojektować witrynę. W dodatku otrzymasz możliwość prezentacji bloga na 4 różne sposoby, 13 widżetów które praktycznie zamienią tworzenie Twojej strony w “przeciąganie i upuszczanie” poszczególnych elementów.

Motyw Spacius posiada możliwość tłumaczenia aby łączyć się z ludźmi na całym świecie. Warto również wspomnieć o wyborze pomiędzy ciemną bądź jasną skórką aby jeszcze bardziej spersonalizować Twój projekt. Podstawowe funkcje kolorów pomagają uzyskać cień pasujący do Twojego logo. Oprócz tego masz do dyspozycji szeroki wachlarz pudełkowych układów strony.

29. Llorix One Lite

szablon-WordPress-Llorix-one-lite.jpg

Uwzględniając fakt, że Llorix One jest darmowym szablonem WordPress posiada on wiele cech motywów premium. Na przykład obowiązkowy w dzisiejszych czasach responsywny wyglądzapewnia komfort użytkownikom, którzy będą przeglądali stronę w trakcie podróży. Dodatkowo jednostronnicowy układ zapewnia Ci natychmiastową możliwość prezentacji Twoich treści w momencie, w którym odbiorca trafi na Twoją stronę. Cała strona składa się z różnych modułów, z których każdy możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Edytowalna sekcja: “O nas” jest miejscem, w którym opowiesz odwiedzającym o czym jest Twoja strona. Możesz również posiadać przycisk wezwania do działania wraz z tekstem, które razem zaprowadzą odbiorców strony w dedykowane przez Ciebie miejsce. Przewijanie z użyciem paralaksy stanie się interesującym sposobem aby pokazać Twoją kreatywność. Jest to często kluczowe w sytuacji, w której prowadzisz  stronę agencji bądź pracujesz jako freelancer. Weź pod uwagę, że oferowana jest również wersja premium motywu, która da Ci możliwość odblokowania dodatkowych, jeszcze ciekawszych funkcji jeżeli będziesz chciał z nich skorzystać.

Po wylądowaniu na demie motywu Llorix One zauważysz obecność bloga, który pomoże Ci w przyszłości w pozycjonowaniu strony na przykład poprzez stworzenie wartościowych treści dla użytkowników. Formularz kontaktowy pozwoli Ci być w stałym kontakcie z Twoimi klientami, zaś integracja sklepu internetowego dzięki WooCommerce da Ci możliwość sprzedaży Twoich produktów na naprawdę najwyższym poziomie. Jeden z jednostronnicowych modułów posiada ikony oraz kolumny, które są idealne by zaprezentować Twoje usługi w sensownym stylu. Cieszącym oko jest również moduł, który opisuje osoby z Twojego zespołu. Możesz w nim wgrać zdjęcie każdej osoby oraz napisać o niej krótką biografię. Motyw posiada sekcję z opiniami, częstokroć nieocenioną by zbudować wiarygodność. Można w niej zacytować pozytywne opinie, wstawić zdjęcia osób oraz ich imiona. Widżet z aktualnościamiprzyciski społecznościoweoraz załączona mapa sprawią że Twoi klienci będą zawsze blisko Ciebie.

30. Regina Lite

szablon-WordPress-Regina-Lite.jpg

Doceniamy motyw Regina Lite ponieważ jest darmowym szablonem, który świetnie sprawdzi się w branży medycznej. Oczywiście może być również wykorzystany w innej tematyce jednakże większość domyślnych treści dotyczy szpitali, doktorów i innych jednostek medycznych. Zaczynając od początku, cały motyw jest responsywny, co oznacza, że każdy kto otworzy na tablecie bądź telefonie Twoją stronę, zobaczy idealnie dopasowane do ekranu treści. Wsparcie wtyczki WooCommerce jest ukłonem w stronę wszystkich medycznych firm sprzedających swoje produkty online. Ten motyw świetnie się sprawdzi również w sprzedaży niszowych produktów np. ubrań dla ciężarnych kobiet. Do szablony dołączone zostały pliki z tłumaczeniem na inne języki ułatwiający tym samym kontakt z ludźmi na całym świecie. Przeglądając wersję demontracyjną zauważysz piękną sekcję nagłówka zawierającą informacje kontaktowe oraz ikony mediów społecznościowych.

W łatwy sposób możesz stworzyć i zarządzać sekcją bloga, a przycisk rezerwacji wizyt okaże się idealnym rozwiązaniem dla doktorów którzy muszą zarządzać swoim kalendarzem. Pomyśl o tym ile czasu możesz zaoszczędzić nie musząc rozmawiać ze swoimi klientami przez telefon. Dodatkowo motyw posiada nagłówek składający się ze zdjęcia, a na nim znajduje się tekst oraz przyciski. Inny moduł wyświetla rodzaje usług, które świadczysz. Twój zespół jest niezbędnym elementem Twoich działań i wielu klientów oraz pacjentów podejmnie decyzję właśnie na podstawie osób, z którymi współpracujesz. To dlatego szablon i jego sekcja zespołu mogą być kluczowe w Twoim biznesie. Zaprezentuj zdjęcia Twojej kadry wraz z opisem i dodatkowymi linkami po więcej informacji. Sekcja opinii jest opcjonalna. Różnorodne widżety mogą być umieszczane w stopce bądź menu motywu. Całościowo szablon jest wspaniałym wyborem dla wszystkich placówek medycznych.

31. RMH Magazine Lite

motyw-MH-Magazine-Lite.jpg

MH Magazine Lite jest jednym z najlepszych darmowych rozwiązań dla tych, którzy chcą poprowadzić internetowy magazyn. Responsywny projekt posiada różne moduły by wypełnić twoją stronę tysiącami wciągających historii, które bez problemu dopasują się do ekranu na którym strona jest oglądana. Możesz zdecydować się na ulepszenie do wersji premium, ale właściwie darmowe funkcje dadzą Ci większość niezbędnych narzędzi potrzebnych do prowadzenia udanego magazynu.

Na przykład specjalne widżety pomogą Ci przeciągać moduły na panel boczny oraz do stopki. Oprócz tego obrazki wyróżniające, które mogą być przesyłane  w wysokiej rozdzielczości, wspaniale zaprezentują się jako miniatury. MH Magazine Lite łatwo tłumaczyć na inne językiprzez co osoby nieznające Twojego języka mogą czytać opublikowane przez Ciebie treści bez odsyłania ich np. do google translatora.

32. Bulan

motyw-Bulan.jpg

Bulan jest darmową opcją od Theme Junkie i jest świetny dla profesjonalistów i początkujących, którzy chcą  stworzyć zachywacający blog lub magazyn. Bulan oferuje responsywne elementy i posiada kilka gotowych układów stron oraz specjalnych widżetów aby projektowanie strony było łatwe.

Zaawansowany panel sterowania pomaga w dostosowywaniu szablonu do własnych potrzeb. System zarządzania reklamami jest prostą drogą do spieniężenia Twoich działań. Dodatkowo, szablon Bulan możesz bez większych problemów przetłumaczyć na inne języki.

33. Vega

szablon-wordpress-vega.jpg

WordPressowy motyw Vega posiada wygląd motywu premium, tyle że wyrażając chęć korzystania z niego nie otrzymamy rachunku. Szablon zapewnia, piękny, minimalistyczny projekt, który doskonale sprawdzi się zarówno jako osobisty blog i klasyczna strona firmowa. Główną myślą motywu jest prezentacja tylko najważniejszych treści w prosty, przejrzysty i zrozumiały dla klientów sposób. W związku z tym nie będziesz przytłoczony niepotrzebymi Ci opcjami ustawień czy wyglądu. Z szablonem Vega możesz zarówno stworzyć jednostronnicową witrynę jak i portal z mnóstwem podstron. W dodatku, korzystając z pełnoekranowego banera,możesz prezentować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Ta funkcja jest genialna by stanowić uzupełnienie wpisu na blogu czy prezentacji nowego produktu/usługi.

Animowane treści sprawią, że Twoja strona zyska na kreatywności, a zdefiniowane opcje kolorystyczne dadzą Ci możliwości stworzenia spójnego wizerunku firmy. Tablice blogowe mogą być dostosowane do własnych potrzeb nawet przez początkujących, zaś pole na niestandardowy kod CSS zwiększy możliwości bardziej wprawionych deweloperów. Motyw jest kompatybilny z WooComerce, dzięki czemu bez problemów będziesz mógł sprzedawać swoje produkty online. Dużą uwagę przykuwa rewelacyjne tło z efektem paralaksy. Możesz je wykorzystać by zwrócić uwagę odwiedzających na konkretny element na Twojej stronie. Wraz z sekcją ostatnich wpisów oraz wielojęzycznością motyw Vega nie przestaje zachwycać.

34. Generate Press

motyw-Generate-Press.jpg

Według bloggerów i użytkowników – GeneratePress jest wybitnym motywem, zwłaszcza, gdy używany z edytorami typu przeciągnij i upuść jak np. Elementor. Prosty, płynny i nowoczesny. Pozwala użytkownikom na każdym poziomie zaawansowania zacząć dostosowywanie do swoich potrzeb z biegu. Dobra wiadomość dla początkujących – zainstalowanie GeneratePress i rozpoczęcie bloga to kwestia minut. Dla bardziej zaawansowanych twórców – jest to szybki, lekki i wysoce modyfikowalny, darmowy motyw WordPress. Ale to nie wszystko. W przyzwoitej cenie sprzedawana jest również wersja premium zawierająca wszystko – od pięknych typografiipo wsparcie WooCommerce i sekcje zaawansowanych menu.

My jednak skupimy się tutaj przede wszystkim na darmowej wersji motywu GeneratePress WordPress. Jak wspomniano, jest to motyw nie obciążający zasobów – ważący mniej niż 1 MB po skompresowaniu. To ogólnie bardzo niewiele, a jeśli zależy ci na bardzo szybkim blogu, wartość ta jest imponująca. Dodatkowo, motyw GeneratePress ma bardzo przejrzysty kod źródłowy, spełniające wszelkie standardy WordPressa w tym zakresie. Dzięki temu jest on zgodny z wszystkimi innymi dobrze zaprogramowanymi wtyczkami, zmniejszając ryzyko problemów w długiej perspektywie czasowej. Responsywnego motywu GeneratePress można używać w ponad dwudziestu językach, a także oferuje on dziewięć kreatywnych przestrzeni na widgety. Znajdziesz w nim również pięć miejsc dla menu do nawigacji po witrynie, szereg rozwijalnych menu i kilka układów paska bocznego. Jest on potencjalnie jednym z najbardziej atrakcyjnych darmowych motywów WordPress w internecie, dlatego warto go wypróbować.

35. Eighties

motyw-Eighties.jpg

Główną ideą motywu Eighties WordPress jest umieszczenie twoich treści w centrum i na środku, z pięknym układem kanałów RSS. W tym motywie jedyną rzeczą, którą odbiorcy widzą na stronie głównej, jest tekst. Obszar nagłówka jest responsywny i wystarczająco duży, by po odkryciu zajął większą część ekranu. Posiada on nachodzące na tło możliwości tekstowe mogące służyć informowaniu ludzi o Twojej witrynie lub o promocji, jakie oferuje twoja firma.

Menu i paski boczne są stworzone w taki sposób, by użytkownicy widzieli je tylko wtedy, gdy tego potrzebują. Jest to wygodne, ponieważ odnośniki absorbują uwagę odbiorcy tylko w momencie, w którym on ich szuka. Możesz wgrać własne zdjęcie do głównej sekcji serwisu lub wykorzystać jakiekolwiek przesłane już w trakcie tworzenia wpisów. Oprócz tego do swojej dyspozycji masz paletę kolorów, nagłówki i menu odpowiadające standardom wizualizacji Twojej firmy. Elastyczna do tłumaczeń językowych natura motywu Eighties pomoże odbiorcom z różnych stron świata poznać ofertę Twojej firmy, nawet bez znajomości języka polskiego.

36. eStore

szablon-eStore.jpg

eStore jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa – motywem WordPressa stworzonym na potrzeby Twojego sklepu internetowego. Jest wszechstronnie funkcjonalny i daje użytkownikom elastyczność w tworzeniu wymarzonego sklepu online. Uwzględniono w nim niemal wszystko, co można sobie wyobrazić – używanie wielu języków i wielu walut, miejsca na reklamyopcje dla stałych klientów oraz oczywiście możliwość grupowania asortymentu sklepu w różnych kategoriach dostępnych ze strony głównej.

Motyw eStore oferuje klientom twojego sklepu możliwość obejrzenia produktów, które wcześniej kupili u ciebie. Udowodniono, że możliwość taka generuje większą sprzedaż w dłuższym horyzoncie czasowym. Choć eStore jest bezpłatny, to został stworzony z nadzieją, że będzie używany długowiecznie, więc jeśli chcesz, możesz z niego korzystać przez taki okres, w jakim będzie ci potrzebny.

Przenieś swój sklep internetowy na wyższy poziom dzięki eStore – wszechstronnemu, bezpłatnemu motywowi WordPress integrowanemu z WooCommerce. To, że eStore jest całkowicie bezpłatny wręcz dziwi!

37. Modern

szablon-Modern.jpg

Motyw Modern jest po prostu… nowoczesny! Został zaprojektowany do służenia jako portfolioalbo blog i jest całkowicie responsywny w trakcie używania go na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety lub telefony komórkowe. W pełni konfigurowalne tło doskonale sprawdza się z układem opartym na siatce, zawierającym linki do Twoich postów i niewielkie miniatury, które powinny zaintrygować odwiedzających i zachęcić do pozostania na stronie. Motyw gotowy jest do tłumaczenia na inne języki, a sam slajder w nagłówku uczyni cuda w prezentacji odbiorcom Twoich prac i osiągnięć.

Wybierz ilość kolumn, którą sobie życzysz, wykorzystaj możliwości personalizowania nagłówka, kolorystyki i menu, aby Twoja witryna wyglądała tak, jak sobie wymarzyłeś. Domyślnie, motyw Modern jest szary i czarny, ale możesz to zmienić tak, aby idealnie pasował do Twojej marki.

38. Radiate

motyw-Radiate.jpg

Motyw Radiate otrzymał mnóstwo entuzjastycznych recenzji. I słusznie, bo zapewnia użytkownikom elegancki układ z mnóstwem przestrzeni, który pomaga odbiorcy skupić się na treści witryny. W obszarze nagłówka można umieścić wielkie zdjęcie, znajdujący się poniżej układ treści oparty na siatce idealnie nadaje się do umieszczenia w nim odnośników do postów na blogu lub też wykorzystania go jako portfolio. Motyw Radiate jest przejrzysty i klarowny, wykrzystano w nim paralaksę, by przyciągnąć uwagę odbiorców, a obsługa tłumaczeń pomoże Ci zgromadzić międzynarodowe grono odwiedzających.

“Przyklejane” posty ułatwiają nawigację, a możliwość dołączania komentarzy uporządkowanych w wątki sprzyja dyskusjom z najbardziej zaangażowanymi obserwatorami Twojej strony. Po prostu wybierz liczbę kolumn, jaką chcesz mieć na stronie głównej i obserwuj, jak moduły elastycznie wskakują na swoje miejsce, gdy przeglądasz witrynę na urządzeniu mobilnym.

39. Virtue

Wordpressowy-motyw-Virtue.jpg

Motyw Virtue zapewnia szerokie możliwości i nada nowoczesny wygląd każdej stronie firmowej. Jego świetny design jest całkowicie responsywny, dlatego doskonale się sprawdza na urządzeniach mobilnych. Motyw Virtue ma również możliwość integracji z WooCommerce, co oznacza, że możesz właściwie natychmiast sprzedawać swoje produkty fizyczne lub cyfrowe wprost ze swojej strony firmowej.

Polecamy motyw Virtue dla początkujących, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaawansowani użytkownicy mogli wejść do kodu źródłowego i dokonać pożądanych modyfikacji. Motyw ma oczywiście możliwość przetłumaczenia go na inne języki, a także w pełni konfigurowalne nagłówki i menu, dające wiele możliwości sprawienia, by Twoja witryna wyglądała tak, jak sobie wymarzysz.

40. Auberge

szablon-Auberge.jpg

Szablon Auberge to kolejna solidna i darmowa propozycja. Wyposażony jest on w responsywne, gotowe do użycia opcje umożliwiające oglądanie Twojej strony na wszystkich urządzeniach. Jak można się przekonać z demo, Auberge doskonale nadaje się na wizytówkę kawiarni, ale można go oczywiście zmodyfikować tak, aby prezentował dowolny biznes spożywczy lub służył jako blog. Zainstalowanie pluginu JetPack da możliwość menu oferty twojego sklepu albo kawiarni, a dostęp do kodu źródłowego – przetłumaczenie strony na dowolny język.

W pełni konfigurowalna kolorystyka nada stronie miłego nastroju, a pokaz slajdów umieszczony w nagłówku to doskonały sposób na zaprezentowanie najlepszych produktów lub kilku ujęć wnętrza twojego lokalu.  Komentarze uporządkowane w wątki dadzą Ci możliwość interakcji z klientami, a szerokie spektrum możliwości ustawiania kolumn sprawią, że Twoja strona będzie wyglądała na przejrzystą i uporządkowaną.

41. True North

motyw-True-North.jpg

Motyw True North pozwala połączyć przejrzystość i nowoczesność z potężnymi narzędziami tworzenia portfolio. Gdy ktoś wyląduje na stronie WordPressa stworzonej w True North, może zobaczyć piękny nagłówek i miejsce, z którego może się dowiedzieć, w jakim celu stworzyłeś tę stronę. Portfolio stworzone za pomocą tego motywu jest uporządkowane w formie siatki ze wspaniałymi miniaturami i linkami do najlepszych treści.

Układ responsywny nadaje witrynie unikalności, a oryginalne widgety dają możliwość implementacji elementów takich serwisów, jak Flick czy Twitter. Optymalizacja SEO zapewnia, że wyszukiwarki takie jak Google i Bing wiedzą, że na stronie pojawiła się nowa zawartość. Zaawansowane opcje umożliwiają modyfikowanie praktycznie wszystkiego – od tła aż po logo.

42. Olsen Light

motyw-Olsen-Light.jpg

Decydując się na Olsen Light, otrzymasz trochę więcej niż zwykły, darmowy szablon dla WordPressa. W obecnych czasach, jeśli chodzi o darmowe rozwiązania, takie jak Olsen Light, wiele z nich ma więcej wspólnego z rozwiązaniami premium, niż było to kiedykolwiek wcześniej. Olsen Light to motyw blogowy, oferujący absolutnie wszystkie widgety i elementy potrzebne do profesjonalnego prowadzenia bloga. Przyciski mediów społecznościowych umożliwiają łączenie się z użytkownikami takich serwisów jak Facebook czy Twitter. Możesz dzielić się swoimi treściami w formie listy poszczególnych postów, możesz opowiedzieć coś o sobie w małym module paska bocznego. Nagłówek jest tak prosty, jak to możliwe, z mnóstwem wolnego miejsca, doskonałym miejscem na logo i konfigurowalnym menu prowadzącym gości po Twojej witrynie. Motyw Olsen Light zyskał szerokie uznanie w formie wielu recenzji. I słusznie!

W końcu nie tak często można znaleźć tak przejrzysty i elegancki motyw dla WordPressa. Jak możesz przypuszczać, blogerzy rzadko szukają skomplikowanych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny witryny, jak i sposób jej tworzenia. Dlatego Olsen Light robi wspaniałą robotę prezentując treści w sposób tak łatwo tworzony i przyswajany przez odbiorców. Co więcej, kanał RSS bloga w tym motywie skupia główną uwagę czytelnika na stronie głównej – oczom gości ukazują się oszałamiające pięknem zdjęcia, wielkie tytuły, opisy i wiele innych argumentów przekonywujących ich do kliknięcia w głąb strony. Szablon pełnej szerokości jest bardziej pożyteczny niż mógłbyś zakładać, a responsywność z pewnością zwiększy liczbę gości odwiedzających Twoją stronę. W końcu liczba urządzeń mobilnych róśnie z roku na rok. Wraz z możliwością tłumaczenia na różne językikomentowania w wątkach i kilkoma narzędziami kolorystycznymi, Olsen Light dostarcza mnóstwo wartości dodanej.

43. Simple Business

szablon-Simple-Business.jpg

Atrakcyjność motywu Simple Business polega na tym, że jest to prosty szablon przydatny dla biznesów każdego rodzaju. To eleganckie i bogate w funkcje rozwiązanie zapewnia narzędzia do efektowanego wykorzystywania zdjęć na projektowanej stronie. Dodatkowo, otrzymujemy szereg ikon Font Awesome, dodających elementy wizualne do naszej wizytówki w globalnej sieci. Miłym akcentem są również czcionki Google Fonts pozwalające wybrać pożądaną typografię naszej witryny.

Simple Business jest całkowicie responsywny, pozwalając ludziom odwiedzać Twoją stronę na telefonie czy tablecie. Dodatkowo, świetnie skonstruowany panel, zawiera wiele ustawień czcionek, rozmiarów różnych elementów, układów i kolorów. Szablon Simple Business jest bezpłatny, ale możesz też przejść na płatne członkostwo, dające dostęp do jeszcze większej gamy opcji (nie wspominając już o tym, że motywy Nimbus oferują dodatkowe członkostwo umożliwiające dostęp do całej biblioteki motywów).

44. Perfetta

szablon-Perfetta.jpg

Motyw Perfetta oferuje przejrzystą platformę dla każdego biznesu lub bloga żywieniowegoz dużymi obrazami i piękną tablicą do publikowania ulubionych przepisów. Perfetta jest układem składającym się z jednej kolumny, dzięki czemu użytkownicy widzą całość bloga i mogą z łatwością umieszczać komentarze lub udostępniać posty bez konieczności błądzenia po witrynie.

Taki prosty projekt witryny jest pożądany przez wiele firm, a dzięki przystępnym narzędziom i mnogości opcji modyfikowania wyglądu witryny, nie trzeba mieć doświadczenia programistycznego by osiągnąć profesjonalny wygląd strony. Ponadto, Perfetta oferuje wielowątkowe komentowanie treści wraz z funkcją tłumaczenia, co stanowić może miłą niespodziankę dla tych, którzy nie mówią w Twoim języku.

45. GK Portfolio

szablon-Portfolio.jpg

GK Portfolio ma prostą konstrukcję, wyglądającą podobnie do interfejsu produktów firmy Apple. Szare i białe odcienie tworzą eleganckie środowisko, a układ oparty na elementach ułożonych w formie siatki nadaje się idealnie do stworzenia portfolio lub udostępniania linków do najnowszych postów na blogu. Portfolio może być filtrowane tak, aby klienci mogli mieć dostęp tylko do wybranych treści.

W celu uzyskania dodatkowych efektów, możliwe jest zastosowanie animacji, a konfigurowalne w pełni tła i kolory zapewniają wystarczającą swobodę, by dowolnie odejść od domyślnego wyglądu motywu. Funkcje tłumaczenia pomagają dotrzeć do szerszego grona odbiorców, a komentarze uporządkowane wątkami tematycznymi połączą Cię z Twoimi odbiorcami.

46. Tracks

motyw-Tracks.jpg

Tracks to piękny motyw blogowy z wyrazistym, konfigurowalnym nagłówkiem i dużą typografią, dzięki czemu większość uwagi odbiorcy koncentruje się na treściach. Jest to motyw jednokolumnowy, w którym kanał bloga przepływa przez środek witryny. Nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z czytaniem Twoich treści – najnowsze posty są umieszczone na górze i wystarczy tylko przewinąć, aby przenieść się do kolejnych tekstów.


Tracks to motyw responsywny, umożliwiający czytanie bloga na urządzeniach mobilnych, z możliwością łatwego załadowania własnej grafiki. Warto również podkreślić obecność wielu ikon mediów społecznościowych, zwiększających szanse śledzenia Cię w miejscach takich jak Facebook czy Twitter. Wraz z możliwością przetłumaczenia bloga na inne językikomentarze pogrupowane w wątki i moduł wczytywania własnych zdjęć, motyw Tracks jest świetnym rozwiązaniem dla każdego bloggera.

47. Storefront

szablon-Storefront.jpg

Jeśli nie masz wątpliwości co do tego, że Twoja strona internetowa ma służyć sprzedaży produktów Twojej firmy, koniecznie rozważ motyw Storefront. Jest to najlepsza z możliwych opcji dla tych, którzy zamierzają używać wtyczki sprzedażowej WooCommerce, ponieważ motyw ten pochodzi bezpośrednio z firmy WooThemes. Dostępnych jest kilka opcji układu i kolorów naszego sklepu online, a także wiele możliwości włączenia dodatkowych widgetów, które nie zmniejszają przejrzystości witryny.

Co więcej, motyw Storefront jest całkowicie responsywny, więc Twoi klienci nie muszą posiadać zwykłego komputera, aby kupić coś z Twojego sklepu. Do transakcji wystarczy im telefon lub tablet. Przekonasz się również, że motyw Storefront zapewnia ciekawe narzędzia do wielowątkowego komentowaniaprzesyłania grafikkombinowania z kolorami i obsługi języków.

48. Albar

motyw-Albar.jpg

Szablon Albar zebrał sporo dobrych recenzji od użytkowników. To bezpłatne rozwiązanie wykorzystywane jest do projektowania stron firmowych, portfolio i sklepów online. Motyw ten współpracuje z wieloma popularnymi wtyczkami, należy zaznaczyć, że szczególnie dobrze wygląda ta współpraca z wtyczką WooCommerce, która pozwala sprzedawać na stronie zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe, przynosząc zysk przedsiębiorstwu.

Kreator stron od Site Origin czy Contact Form 7 to inne rozwiązania współpracujące świetnie z motywem Albar. Menu użytkownika jest łatwe w obsłudze, a możliwość łatwego przetłumaczenia strony przygotowanej w tym motywie pozwala nie martwić się o zagranicznych gości, którzy nie znają Twojego języka

49. Ignite

motyw-Ignite.jpg

Ignite jest solidnym kandydatem w gronie darmowych motywów WordPressa. Dlaczego? Ponieważ zapewnia on nie tylko kilka ładnie wyglądających przycisków serwisów społecznościowych, ale również łączy zabawną kolorystykę z przejrzystym i profesjonalnym wyglądem. Głównym powodem, dla którego mógłbyś użyć tego szablonu, jest prowadzenie bloga, ponieważ Ignite świetnie przedstawia układ typowy dla dziennika internetowego. Istnieje w nim również oczywiście możliwość dodania kilku pasków bocznych, a na paskach tych możesz umieścić widżety z różnymi treściami (najnowsze komentarze, ostatnie wpisy, czy też pole wyszukiwania.

Niestandardowe kolory tła dają możliwość przekazywania za pomocą strony wielu różnych nastrojów, a pięć czcionek do wyboru dodatkowo zwiększa możliwość wyróżnienia się z tłumu. Ignite jest całkowicie responsywny, więc nadaje się świetnie do korzystania na urządzeniach mobilnych, a komentarze grupowane w wątkach zapewniają miłe dyskusje gośćmi odwiedzającymi Twoją stronę.

50. Cannyon

darmowy-motyw-Cannyon.jpg

Jeśli poszukujesz motywu z estetyczną sekcją główną, składającą się z tła oraz nachodzącego na nie tekstu oraz przycisków “wezwania do działania”, Cannyon jest poważną opcją do rozważenia. Kiedy zjedziesz w dół, znajdziesz jasną, przejrzystą przestrzeń na opowieść o Twojej firmie i wpisy z bloga. Możesz użyć widgetów, aby przedstawić ostatnie wpisy, opowiedzieć o usługach Twojej firmy lub poinformować o godzinach otwarcia.

Motyw Cannyon zawiera również wiele kolorowych i zabawnych przycisków serwisów społecznościowych, które zachęcą ludzi do klikania w nie. Pamiętaj, że w tym motywie nagłówek zawiera fajny efekt paralaksy, co również doda kreatywności Twojej witrynie.

51. Cenote

szablon-Cenote.jpg

Motyw Cenote jest jedną z najbardziej kobiecych propozycji spośród wszystkich bezpłatnych motywów WordPressa. Jego responsywny design pasuje idealnie choćby do telefonów i tabletów Apple. Wgraj bezproblemowo swoje własne logo nagłówka, a na pasek boczny i stopkę wrzuć wybrane widżetyMenu nawigacyjne, przejrzyste i łatwe w obsłudze, znajduje się w górnej części strony, a poszczególne wpisy na blogu są dostępne wprost ze strony głównej.

Na pasku bocznym możesz umieścić informacje o sobie, a także włączyć obrazy o dowolnej rozdzielczości, aby zwrócić uwagę odbiorcy. Szablon Cenote jest wprost stworzony do blogowania o kobiecych sprawach, warto więc rozważyć wykorzystanie go do dzielenia się rozważaniami na różne tematy, od mody po podróże.

52. OnePress

motyw-Onepress.jpg

OnePress to jak dotąd jeden z najlepszych darmowych motywów WordPressa, a mają na to wpływ bezsprzecznie jego prostota i profesjonalizm. Został on stworzony z myślą o wspieraniu wizerunkowym małych i dużych przedsiębiorstw. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz aplikacje mobilne, czy usługi ogrodnicze, OnePress stanowi wyznacznik tego, jak prezentować firmę w internecie. Co najważniejsze, motyw OnePress współpracuje z wtyczką WooCommerce, więc wybór tego motywu jest świetnym pomysłem, jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty (fizyczne lub cyfrowe) z poziomu swojej strony internetowej. Idąc dalej, motyw dostarcza piękny, responsywny design, z szeroką gamą funkcji backendowych i frontendowych. Choćby rozwiązanie funkcji slajdera jest jednym z najciekawszych ze spotykanych w darmowych szablonach, nie mówiąc o obsłudze obrazów o wysokiej rozdzielczości, a także nakładających się przyciskach i pogrubieniu elementów tekstowych, mających na celu przyciągać uwagę i przenosić użytkowników w inne części witryny 

Zaprezentuj swoją firmę i jej ofertę w kolumnach obok ikon zaprojektowanych tak, aby Twoja strona była bardziej zwizualizowana. OnePress jest oparty na szablonie jednostronnicowym, co idzie w parze z responsywnym mechanizmem zachowywania się witryny. Dzięki temu, użytkownik łatwiej porusza się po stronie, ponieważ nie musi przeskakiwać z miejsca na miejsce i klikać wielokrotnie, aby znaleźć to, czego poszukują. Jest to szczególnie istotne na mniejszych urządzeniach. W niektórych modułach działających w tle, zastosowano efekt paralaksySekcja “nasz zespół” nadaje się idealnie do przedstawienia ludzi pracujących w Twojej firmie. Moduł “aktualności” zapewni stałą aktualizację witryny o nowe treści, a formularz kontaktowywyeliminuje konieczność korzystania z rozproszonych sposobów kontaktowania się z klientami. Dotyczy to również wielu przycisków mediów społecznościowych możliwych do wykorzystania w motywie OnePress.

53. Furnicom

motyw-Furnicom.jpg

Furnicon to prosty i wygodny motyw do tworzenia stron, szczególnie jeżeli oferujemy meble oraz akcesoria dla domu. Poza tym cały szablon można również łatwo dostosować do innych niszowych tematów. W projekcie nie zostały wykorzystane obrazy tematyczne, dlatego wystarczy zmienić zawartości tekstowe oraz zdjęcia w slajderze, galerii i innych elementach strony, aby wyglądała ona zupełnie inaczej. Dodatkowo, dostępne są wygodne opcje zarządzania wyglądem. Za ich pomocą można szybko zmienić kolory elementów witryny i zarządzać widżetami na stronie.

Motyw Furnicom opiera się o Cherry Framework 5.1. Jest to najnowsza wersja darmowego frameworku od ZEMEZ, która wzbogaca stronę ciekawymi wtyczkami i widżetami. Dzięki temu możesz korzystać z MegaMenu, suwaków, galerii, mediateki, licznika umiejętności, newslettera i popupu oraz opcji mediów społecznościowych. Do użytku także jest dostępny wizualny kreator stron Elementor. Templatka także wspiera fonty Google i technologię Retina.

54. Spello Lite

darmowy-motyw-Spello-Lite.jpg

Jeśli potrzebujesz stylowego rozwiązania do stworzenia strony edukacyjnej, trafiłeś idealnie. W motywie Spello Lite główny nacisk został położony na duże typografie i obrazy. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość Twojej witryny. Warto również wspomnieć o rzucających sie w oczy kolorach, użytych w elementach nawigacyjnych i niektórych sekcjach strony. One także mają na celu pomóc odwiedzającemu znaleźć interesujące informacji.

Funkcjonalność motywu została zapewniona dzięki Cherry Framework 5.1. To pozwala Ci korzystać m.in. z rozwijanego menu, galerii i mediateki, opinii klientów, newslettera, popupu. A jeśli pojawi się potrzeba dodania nowych funkcji do szablonu, możesz śmiało skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest z nimi kompatybilny.

55. Grafique

szablon-Wordpress-Grafique.jpg

Podany motyw świetnie nadaje się do tworzenia stron biznesowych. Templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także posiada ciekawe widżety, które pozwalają umieszczać różne typy zawartości na stronie domowej. Motyw posiada rozbudowane opcje zarządzania wyglądem, które zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”. Dzięki temu możesz łatwo zarządzać elementami witryny i podglądać wprowadzane zmiany na bieżąco.

Do motywu zostały dodane popularne wtyczki i widżety wchodzące w zestaw najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki temu możesz skorzystać z MegaMenu, dynamicznego slajdera, projektów i usług Cherry, galerii, opcji mediów społecznościowych itd. Kod motywu został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

56. Malcolmy

MalcolmY-szablon.jpg

Zajmujesz się fotografią i chcesz stworzyć portfolio online? Darmowy motyw Malcolmy idealnie nadaje się do realizacji tego celu. Do szablonu została dodana rozbudowana galeria Cherry, która pomoże Ci w najlepszy sposób zaprezentować swój artystyczny kunszt. Dodatkowo, w motywie znajdziesz ciekawe widżety. Dzięki nim możesz udostępnić różne informacji o sobie i swoich umiejętnościach na stronie domowej.

Oprócz wspominanej galerii, do motywu zostały dodane inne rozszerzenia wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.1. Dzięki temu możesz korzystać z rozwijanego menu, managera pasku bocznego, galerii, newslettera, opcji mediów społecznościowych itd. Do templatki dodany został również Power Builder i ponad 25 treściowych widżetów do niego. Za pomocą podanego edytora możesz tworzyć własne, unikatowe strony i zarządzać elementami na nich zgodnie z metodą „Przeciągnij i Upuść”.

57. Bitunit Lite

szablon-Bitunit.jpg

Ten darmowy motyw będzie pasował do tworzenia stron finansowych, w tym o walutach kryptograficznych. Jego strona domowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby w najlepszy sposób zaprezentować usługi firmy. Tutaj umieszczone zostały sekcje z różnymi informacjami o przedsiębiorstwie, oferowanych usługach, kontaktach itd. Także warto wspomnieć o wygodnych opcjach nawigacji, które pozwalają odwiedzającym szybko przejść do interesującego działu.

Szablon Bitunit Lite opiera się o Cherry Framework 5.1 i posiada następne rozszerzenia: MegaMenu, usługi i projekty Cherry, galerię oraz opcje mediów społecznościowych. Do templatki została dodana również bezpłatna wersja Elementora. Ten wizualny kreator obecnie jest najbardziej popularnym rozwiązaniem dla WordPress. Za jego pomocą możecie szybko tworzyć strony w trybie wizualnym. Podany motyw jest także responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami www.

58. StanleyWP

motyw-stanleywp.jpg

StanleyWP daje możliwość prezentowania Twojej pracy prosty sposób, i mimo, że jest bezpłatny, nie brakuje mu za wiele. Został zbudowany na bibliotece Twitter Bootstrap. Dzięki temu posiada ładny i zabawny wygląd strony, na której możesz dzielić się swoimi przemyśleniami i zostać pełnoetatowym blogerem.

Panel opcji tego motywu jest prosty w użytkowaniu, a mechanizm tworzenia strony oparty na zasadzie „przeciągnij i upuść” (drag and drop) zachwyci każdego, kto nie ma ochoty grzebać w kodzie źródłowym. Dotyczy to zarówno początkujących, jak i zaawansowanych twórców. W opcjach znajdziemy możliwość dodawania postów przedstawiających kolekcje Twoich najważniejszych prac. Jak wspomniano, motyw uwzględnia również ustawienia Font AwesomeResponsywność i trzy szablony możliwych układów witryny sprawią, że motywu StanleyWP nie można pomylić z żadnym innym.

59. InstantWP

InstantWP to kolejny z modnych motywów wykorzystujących duży obszar nagłówka, a na nim tekst o tym, czym zajmuje się Twoja firma. Ten minimalistyczny projekt sprawdzi się doskonale również przy prezentacji Twojego portfolio, a jego narzędzia do blogowania można wspaniale wykorzystać w budowaniu swojej pozycji w świecie internetu.

Panel opcji motywu InstantWP jest jednym z najprostszych, jakie widzieliśmy, a kreator witryny oparty na metodzie „przeciągnij i upuść” (drag and drop) sprawia, że nie musisz znać się na kodowaniu. Responsywność strony świetnie współpracuje z pakietem Font Awesome, a menu nawigacyjne jest sprytnie umieszczone w prawym górnym rogu, przez co nie przeszkadza w zapoznawaniu się z treścią witryny.

60. Shibui

InstantWP to kolejny z modnych motywów wykorzystujących duży obszar nagłówka, a na nim tekst o tym, czym zajmuje się Twoja firma. Ten minimalistyczny projekt sprawdzi się doskonale również przy prezentacji Twojego portfolio, a jego narzędzia do blogowania można wspaniale wykorzystać w budowaniu swojej pozycji w świecie internetu.

Panel opcji motywu InstantWP jest jednym z najprostszych, jakie widzieliśmy, a kreator witryny oparty na metodzie „przeciągnij i upuść” (drag and drop) sprawia, że nie musisz znać się na kodowaniu. Responsywność strony świetnie współpracuje z pakietem Font Awesome, a menu nawigacyjne jest sprytnie umieszczone w prawym górnym rogu, przez co nie przeszkadza w zapoznawaniu się z treścią witryny.

61. Ward

Motyw Ward jest nie tylko pięknym rozwiązaniem dla firm, którym zależy na tym, aby ich witryna wyglądała profesjonalnie, ale zapewnia też elementy zabawy zapewniające radość z tworzenia i obcowania ze stroną stworzoną za pomocą tego motywu. Dostosuj tło i baw się szerokością strony, aby całość pasowała do tego, co Twoja firma chce zaprezentować odbiorcom. W pakiecie otrzymujesz sześć gotowych szablonów posta. Każdy z nich pasuje do zamieszczenia filmów, cytatów, linków lub galerii zdjęć.

Z darmowym motywem Ward kompatybilne są zarówno bbPress, jak i BuddyPress, a do zmiany typografii możesz wykorzystać Google Fonts. Warto również pamiętać, że po zainstalowaniu wtyczki JetPack otrzymujesz kilka innych narzędzi, co dodatkowo zwiększa wartość szablonu Ward.

62. JustWrite

Nazwa motywu JustWrite mówi wszystko. Ta bezpłatna propozycja posiada narzędzia i ustawienia służące temu, by stworzyć użytkownikowi klarowną i łatwą w obsłudze atmosferę do tworzenia treści. Szablon sprawdza się dobrze zarówno na blogach, jak i magazynach internetowych – przejrzyste moduły wyświetlają klarownie najnowsze posty lub artykuły na stronie.

Możliwa jest oczywiście zabawa z niestandardowymi kolorami i nagłówkami, a także widgetami, które można umieszczać w stopce i na pasku bocznym. Dla osób, które nie posługują się językiem polskim, miłą niespodzianką będzie możliwość tłumaczeń na wiele języków. Ponadto, responsywny layout sprawdza się świetnie na urządzeniach mobilnych.

63. MetroX

Darmowy szablon wordpress MetroX ma unikalny wygląd z domyślnym czarnym tłem, miniaturkami i linkami do ostatnich wpisów na blogu. Menu do nawigacji znajduje się na górze strony, ale możliwe jest zastosowanie szeregu widgetów na pasku bocznym, co zwiększa możliwości gości Twojego bloga.

Motyw MetroX uwzględnia tłumaczenie strony, umożliwiając bardziej międzynarodowe towarzystwo na stronie. Responsywny design na pewno spodoba się osobom, które chciałyby odwiedzać bloga korzystając z urządzeń mobilnych. Duży wybór formatów posta doda Twojej witrynie różnorodności.

64. PortfolioPress

motyw-portfolio-press.jpg

Motyw Portfolio Press służy do prezentowania Twoich dotychczasowych osiągnięć w przejrzystej formie, przy użyciu miniatur generowanych automatycznie, wraz z przesyłanymi przez Ciebie treściami. Menu nawigacyjne znajduje się u góry strony, ale główna uwaga odbiorcy skupia się na portfolio w formie siatki poniżej.

Responsywny design utrzymuje wszystkie elementy w ładzie, niezależnie od tego, czy strona jest oglądana na komputerze, tablecie czy telefonie komórkowym. Ponadto, funkcje tłumaczenia gwarantują, że wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania i języka, zrozumieją, co masz do przekazania. Motyw Portfolio ma przede wszystkim pomagać ludziom w tworzeniu portfolio, ale sprawdza się równie dobrze w przypadku blogów.

65. Patus

darmowy-szablon-patus.jpg

Darmowy motyw Patus cieszy się może nieco mniejszą popularnością niż inne przedstawione tu motywy WordPressa, ale nie znaczy to, że nie powinieneś dać mu szansy. Motyw ten ma przejrzyste linie oddzielające kolumny i mnóstwo białej przestrzeni, w której możesz wstawiać swoje treści. Jest idealny do blogowania, ponieważ kanał z postami znajduje się po lewej stronie, zaś nad nim nietrudno odnaleźć menu nawigacyjne.

Do tego motywu dołączono kilka widgetów, umożliwiając włączenie narzędzi do serwisów społecznościowychkalendarzylisty najnowszych wpisów i innych. Niestandardowe tła i koloryokreślą Twoją charakterystykę – możesz dostosować je w sposób odpowiadający Twoim potrzebom. Wraz z przyklejanymi postamifunkcjami tłumaczenia i komentarzami w formie wątków, nie masz żadnej wymówki, by nie zainteresować się tym szablonem.

66. Magazine

szablon-magazine.jpg

Motyw Magazine daje możliwość stworzenia internetowego czasopisma w zaledwie kilka minut. Z motywem tym współpracuje mnóstwo wtyczek. Możesz je wstawiać do paska bocznego i stopki, aby wzbogacić Twoją witrynę w treści, które uważasz za niezbędne.

Błyskawicznie prześlesz logo swojego magazynu, a za pomocą widżetu wyświetlisz najgorętsze i najnowsze artykułyMenu nawigacyjne znajduje się po lewej stronie i nie zajmuje – co się chwali – dużo miejsca. Znajdziesz tam też przyciski serwisów społecznościowych, które umożliwią skierowanie użytkowników do miejsc takich jak Facebook i Twitter.

67. Semicolon

szablon-wordpress-semicolon.jpg

Szablon Semicolon jest propozycją strony WordPress, która jest niezwykle przejrzysta, z dużą ilością odstępów i wyrazistych miniatur odsyłających do najnowszych postów na Twoim blogu. W pakiecie mamy do dyspozycji kilka przycisków serwisów społecznościowych. Możesz również dołączyć widżety, aby dyskutować o Twoim blogu z innymi lub prezentować najbardziej popularne artykuły.

Domyślny kolor bloga to niebieski, ale możesz łatwo zmieniać kolory, aby dowolnie realizować swoje pomysły dotyczące jego wyglądu. Grafiki umieszczone za pomocą Semicolon ładnie się prezentują, a komentarze w formie wątków ułatwiają dyskusję z gośćmi na stronie. Semicolon jest całkowicie responsywny, dlatego bloga stworzonego za jego pomocą można czytać w podróży, używając urządzeń mobilnych. Ustawienia translacyjne dają świetne możliwości porozumienia się z użytkownikami, którzy nie posługują się językiem polskim.

68. Onetone

szablon-onepage-onetone.jpg

Darmowy szablon Onetone to propozycja jednostronicowej witryny firmowej dla biznesów, w których liczy się kreatywność. Obszar nagłówka obsługuje obrazy o wysokiej rozdzielczości, a także pliki video, w zależności od Twoich potrzeb. Motyw Onetone obsługuje również tekst nakładany na obraz, a także przyciski mediów społecznościowych, w celu zwiększenia liczby obserwujących w serwisach społecznościowych.

W pakiecie z szablonem Onetone dołączonych jest kilka gotowych sekcji, w tym miejsce na informacje o oferowanych usługach, dane o firmie i referencje. Zwraca uwagę poręczny moduł galerii zdjęć, a przewijane tło z funkcją paralaksy przykuwa natychmiast uwagę odbiorców. Ikony biblioteki Font Awesome dodają stronie elementów kreatywnych, a przesyłanie favikony i logo odbywa się w przeciągu dosłownie kilku sekund.

69. Match

motyw-match.jpg

Motyw Match jest jednym z najlepszych darmowych motywów WordPressa dedykowanych ślubom. Posiada on przejrzysty interfejs z przestrzenią do wstawienia zdjęć szczęśliwej pary zakochanych narzeczonych lub małżonków. Responsywny układ modułów umożliwia gościom weselnym korzystanie ze strony również na urządzeniach mobilnych, a mnogość możliwych formatów postów oraz dostępne zdjęcia i obrazy dają moderatorom możliwość dostosowania wyglądu strony do własnych upodobań. Konfigurowalne menu i tło to dodatkowe możliwości upiększania witryny.

Szablon Match współpracuje z wieloma widżetami. Możesz za jego pomocą stworzyć bloga, na którym będziesz informować gości o najnowszych ogłoszeniach i datach związanych ze ślubem. Match posiada możliwość wielowątkowego komentowania spraw Twojego ślubu i wesela z osobami, które cieszą się ze szczęścia Młodej Pary.

 

70. Ample

motyw-ample.jpg

Ample dla WordPressa jest motywem uniwersalnym, za który nie musisz płacić ani grosza. Dzięki responsywnemu układowi modułów, klienci mogą oglądać stronę Twojej firmy na urządzeniach mobilnych. Profesjonalny design jest idealny dla branż takich jak marketingowelub technologiczne.

Ample oferuje wachlarz możliwości konfiguracyjnych, takich jak niestandardowe tła, nagłówki i kolory. Szablon posiada możliwość wielowątkowego komentowania, za pomocą którego możesz rozmawiać z odwiedzającymi stronę i odpowiadać na pytania dotyczące Twojej firmy. Dołączając do tego system tłumaczeń wielojęzycznych, Ample okazuje się dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

71. Pictorico

motyw-pictorico.jpg

Szablon Pictorico jest interesującą opcją dla wszystkich chcących stworzyć swoje internetowe portfolio. Zamiast pozostawiania między poszczególnymi elementami odstępów, jak ma to zazwyczaj miejsce, Pictorico łączy je w ścisłą siatkę, prezentującą twoje prace w twórczej i oryginalnej formie. Jest to motyw responsywny, dzięki czemu wszystkie miniatury będą się prezentowały dobrze i na swoich miejscach również na urządzeniach mobilnych.

Motyw ten powinien spodobać się również fotoblogerom, ponieważ skupia uwagę na elementach wizualnych. Obszar przeznaczony na logo umieszczony jest w lewym górnym rogu, a pogrupowane komentarze umożliwiają dyskusję z osobami odwiedzającymi Twoją witrynę. Jeśli dodamy do tego szerokie możliwości konfiguracji nagłówków, kolorów i tła, Pictorio jest wart zainteresowania.

72. Everal

everal-motyw.jpg

Motyw Everal to wspaniała okazja do stworzenia bezpłatnej strony internetowej opartej na przejrzystym i nowoczesnym, a także responsywnym interfejsie, który można w szerokim stopniu modyfikować w zależności od potrzeb. Poza opcjami tłumaczeniowymi i językowymi, prawdziwa moc tego motywu tkwi w jego ogólnym wyglądzie – ogromnej przestrzeni nagłówka i slajderze z przyciskami, za pomocą których użytkownicy mogą zapoznać się z dodatkowymi treściami.

Główny kanał bloga jest wyświetlany na stronie głównej, a pasek boczny można wykorzystać do implementacji widżetów i innych zabawnych treści przedstawiającym, o czym jest ta strona, jak również do linkowania przeszłych postów, które mogą zainteresować odbiorcę. Wersja darmowa tego szablonu jest bardzo podobna do wersji Premium, ponieważ zawiera shortcodesdo tworzenia praktycznie wszystkiego: od pasków postępu po przyciski. Do dyspozycji jest również wiele rodzajów pasków bocznych i opcji typograficznych.

73. Pinnacle

pinnacle.jpg

Darmowy szablon Pinnacle zapewnia profesjonalny wygląd strony z możliwością wszechstronnej konfiguracji i dopasowywania stylu do potrzeb użytkownika. Płaski designdopasowuje się responsywnie do wielkości wyświetlacza, aby wyglądać atrakcyjnie również na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony i tablety. Dodatkowo, integracja modułu z wtyczką WooCommerce umożliwia webmasterom stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu online, aby sprzedawać towary i przynosić zyski.

Motyw WordPress Pinnacle jest idealnym rozwiązaniem dla firm, sklepów internetowych, internetowych portfolio i blogów osobistych. Zapewnia on pełną obsługę językową, co daje możliwość poszerzenia bazy klientów i/lub czytelników. Do dyspozycji pozostaje szereg możliwości konfiguracyjnych, takich jak nagłówki, kolorystyka oraz menu.

74. Delivery Lite

motyw-delivery-lite.jpg

Przetestuj motyw Delivery Lite, jeśli chcesz stworzyć bezpłatną witrynę dedykowaną wyłącznie publikacjom technologicznym. Wersja darmowa oferuje mnóstwo możliwości, a jeśli chcesz przenieść swój biznes na wyższy poziom, zawsze możesz przejść na wersję Premium.

W motywie tym, miejsce na logo znajduje się w lewym górnym roku strony, a szereg dostępnych widgetów pomaga w umieszczeniu wszystkiego, co potrzebne – od informacji o najnowszych artykułach, po dane o Twojej firmie. W dziale ustawień znajdziesz szereg możliwości jeśli chodzi o konstruowanie menu na stronie, a także możliwość zamieszczenia pola wyszukiwania, aby ułatwić Twoim gościom sprawne poruszanie się po witrynie.

75. Asteria Lite

szablon-asteria-lite.jpg

Szablon Asteria Lite oferuje przejrzysty i responsywny wygląd oraz miły nastrój dla Twojej witryny. Dzięki pięknemu slajderowi, możesz zaprezentować odbiorcom wszystko, co ważne – od promocji oferowanych przez Twoją firmę, po ostatnie posty na Twoim blogu. Do dyspozycji masz również ikony społecznościowe, a trzy gotowe szablony dają Ci możliwość różnorodnego rozkładu modułów na stronie. Stworzenie strony za pomocą motywu Asteria Lite polepszy pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych, a wykorzystanie różnych zestawów czcionek poprawi branding Twojego biznesu.

Obszar nagłówka zawiera możliwość nakładania tekstu oraz przycisków, co przydaje się świetnie do odsyłania gości ku stronom sprzedażowym i informacyjnym. Szablon Asteria Lite dobrze integruje się z wtyczkami takimi jak WooCommerce i Contact Form 7, a ustawienia językowe dają możliwość kontaktu z osobami posługującymi się takimi językami jak niemiecki, hiszpański czy włoski.

76. MH Purity Lite

MH-purity-lite.jpg

Poszukujesz darmowego motywu WordPress, który działa podobnie, jak wersja Premium? Zapoznaj się z MH Purity Lite. Zaletą tej oferty jest możliwość zakupienia wersji płatnej i tym samym przeniesienia firmy na wyższy poziom. MH Purity Lite jest wspaniałym rozwiązaniem dla różnego rodzaju magazynów, proponując przejrzyste i nowoczesne moduły na stronie głównej, które możesz zapełnić tonami treści.

Ideą MH Purity Lite jest stworzenie dynamicznej strony newsowej wykorzystującej białe przestrzenie i niewielkie obrazki miniatur zachęcające użytkowników do klikania. Motyw posiada konfigurowalne tło, kolorystykę i nagłówki, a także sprytne menu, w którym możesz obserwować, w jaki sposób goście poruszają się po witrynie. Dla urządzeń mobilnych przygotowano funkcje responsywne, a funkcje tłumaczenia poszerzają grono odbiorców mogących zrozumieć, co chcesz przekazać na swojej witrynie.

 

77. Indie

szablon-Indie.jpg

Wypróbuj szablon Indie, jeśli zależy Ci na blogu przyjaznym dla użytkownika, wyposażonym w przejrzyste moduły i piękny obrazek nagłówka. Motyw Indie to platforma blogowa z prawdziwego zdarzenia, choćby dlatego, że kanał blogowy jest najważniejszym elementem strony głównej. W obszarze nagłówka możesz umieścić swoje logo i wyjaśnić, czym się zajmujesz. Pasek boczny współpracuje zgodnie ze wszystkimi widżetami, wspomagając Cię w zagospodarowaniu przestrzeni, na której możesz informować o aktualnych postach lub najnowszych komentarzach.

Motyw Indie daje możliwość konfiguracji menu, nagłówków oraz kolorystyki. Istnieje możliwość wstawienia do czterech kolumn z treściami dopasowanymi do oczekiwań gości Twojej strony. Użytkownik bloga ma możliwość tłumaczenia treści na swój język, a responsywne moduływskakują na odpowiednie miejsce podczas przeglądania bloga na urządzeniach mobilnych.

78. Storicle Lite

motyw Storicle Lite

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia blogów o różnych niszowych tematach. Templatka ma uniwersalny projekt, który został wykonany w jasnych kolorach. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na rzucających się w oko obrazach wyróżnionych i galerii. Motyw posiada również ciekawe efekty animacyjne, która dodają dynamiczności stronie.

Szablon 24.Storicle Lite posiada podstawowe rozszerzenia, w tym rozwijane menu, mediatekę, manager paska bocznego, opcje dotyczące mediów społecznościowych i widżety. Dodatkowo można skorzystać z darmowej wersji Elementora. Ten kreator pozwala tworzyć unikatowe projekty stron za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Motyw jest oczywiście responsywny i przyjazny do SEO.

79. Consor Lite

szablon Consor Lite

Proste i wygodne rozwiązanie dla stron biznesowych. Na stronie domowej umieszczone są kluczowe informacji o firmie oraz oferowanych usługach. Odwiedzające mogą także szybko napisać do właściciela za pomocą formularza kontaktowego. Możesz także dodać inne widżety na stronę. Znajdziesz je w odpowiednej zakładce panelu administracyjnego.

Podany motyw posiada kluczowe rozszerzenia takie jak: rozwijane menu, mediatekę, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress – templatka jest kompatybilna z nimi. Wspiera ona także fonty webowe Google i technologię Retina.

80. Imperion Lite

Za pomocą tego motywu można stworzyć stronę firmową w zakresie finansów, doradztwa, obsługi itd. Główny nacisk w projekcie został postawiony na duże litery i obrazy. Warto także podkreślić ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności witrynie jednocześnie nie odwracając uwagi od zawartości.

Do motywu Imperion Lite dodane zostało MegaMenu, slajder, licznik umiejętności, mediateka oraz opcje związane z mediami społecznościowymi. W trakcie tworzenia strony możesz również skorzystać z Elementora, aby stworzyć własne projekty stron. Templatka wspiera fonty webowe Google dzięki czemu możesz użyć ponad 900 stylowych typografii na swojej stronie firmowej.

81. Jane Morris

darmowy motyw Jane Morris

Zajmujesz się fotografowaniem i chcesz stworzyć stylowe portfolio online? Ten motyw pozwoli Ci zrealizować swój pomysł. Szablon posiada ciekawy projekt i zawiera rozbudowaną galerię. Za pomocą niej możesz w najlepszy sposób przedstawić swoją pracę dla potencjalnych klientów. Możesz również skorzystać z ciekawych widżetów i wygodnej opcji personalizacji.

Oprócz galerii do motywu zostały dodane: Elementor, rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, mediateka. Templatka wspiera także popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Szablon ma „lekki” kod zoptymalizowany pod kątem SEO. Motyw jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami www.

Michał Pukajczyk
Michał Pukajczyk

Z wykształcenia marketingowiec. Skutecznie projektuje i pozycjonuje strony www. Pomaga w samodzielnym stworzeniu strony internetowej prowadząc projekt: www.stworzycstrone.pl

16 Responses

  1. CHCIAŁAM POBRAC DARMOWĄ WERSJIĘ ASTRY ALE TA DARMOWA SIE NIE ZAPISUJE NA KOMPUTERZE, PRZEKIEROWUJE MNIE DO PŁATNEJ WERSJI.
   POLECIŁBYS DARMOWE SZABLONY PODOBNE DO ASTRY. Z GÓRY DZIĘKUJE.

   1. Polecam zainstalowanie motywu Astra bezpośrednio z biblioteki motywów w zainstalowanym WordPressie. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz na stronie głównej.

 1. Musze przyznać że Pan Michał poza tą prezentacją ma inne bardzo ciekawe i pomocne artykóły.
  Osobiście bardzo mu dziękuje za poświecony czas i rady których mi udzielił

  Z poważniem
  Bogdan

 2. A jak wygląda okres „wsparcia” ze strony twórców takich szablonów i czy po pewnym okresie będą one nadal bezpieczne? Taka moja mała wątpliwość…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *